eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

A miniszter bosszúja?

Johan Cruyff, a holland labdarúgás legendás alakja egy cikkben támadta Rita Verdonk bevándorlási minisztert, akinek szerinte szerepe van abban, hogy az ország válogatottja már a világbajnokság nyolcaddöntőjében búcsúzott.

"Amikor Arjen Robbennek, vagy Robin van Persie-nek nem ment a játék, nem volt kit beállítani a helyükre. Kalou lehetett volna a megfelelő helyettese szélsőinknek." - áll a De Telegraafban megjelent írásban.

"Aki látta a csapat meccseit, az szerintem nem száll szembe azon nézetemmel, hogy Kalou gyorsított honosítása nemzeti érdek lett volna" - írja Cruyff.

A "Vas Ritának" nevezett miniszter márciusban utasította el a 20 éves elefántcsontparti labdarúgó kérelmét, mert indoklása szerint esetében nem volt alkalmazható az a törvénycikkely, amely külföldi élsportolók gyorsított eljárás keretében történő honosítását segíti.

Kalou számított arra, hogy megkapja az állampolgárságot, hiszen többször is visszautasította a hazája válogatottjától érkezett meghívót, annak ellenére, hogy testvére, Bonaventure a csapat kapitánya. Elefántcsontpart a németországi világbajnokság csoportküzdelmei során 2-1-re kikapott a holland együttestől és a kvartett harmadik helyén végzett.

Hollandia legjobbjai második helyen zárták a csoportjukat és a vasárnapi nyolcaddöntőben, rengeteg szabálytalansággal és négy kiállítással tarkított mérkőzésen 1-0-ra kikaptak Portugáliától.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 7. 15:38
×
×
×
×