eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre

Két éve beázott, azóta zárva van az Uránia két kamaraterme

2015 augusztusában felhőszakadás miatt beázott, azóta hozzá sem nyúltak a műemlék épület alagsorához - írja a Magyar Nemzet.

A 2015 augusztus 17-i, hatalmas viharban több száz köbméter víz zúdult az Uránia mozi alagsori termeibe. A filmszínház akkori közleménye szerint a műemlék épület helyiségeinek mentését azonnal megkezdték, a termeket lezárták a helyreállítás idejére. Ez azonban azóta sem történt meg, ugyanis el sem kezdődött a felújítás - írja a Magyar Nemzet.

A mozit 1896-ban építették, 2002-ben újították fel, olyan helyet kívántak létrehozni, ahol "a nézők igényes filmeket láthatnak, békebeli színházakra emlékeztető díszletek és nyugodt, harmonikus körülmények között." A rekonstrukció olyan sikeres volt, hogy az építészeti örökség megőrzése kategóriájában 2006-ban megkapta az Európai Unió egyik legrangosabb kitüntetését, az Europa Nostra-díjat. Ennek fényében különösen szomorú a jelenlegi állapot - jegyzi meg a Magyar Nemzet cikkírója.

A Magyar Nemzet megkereste az Urániát, de a filmszínház későbbre ígért választ. A kulturális tárca és a Miniszterelnökség lapzártáig nem is reagált a lap kérdéseire.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 12:36
2024. november 4. 10:41
×
×
×
×