eur:
393.93
usd:
356.38
bux:
72982.36
2024. szeptember 4. szerda Rozália

Hollywoodi dilemma: sztárral vagy nélküle?

Nemrég mindenki meglepetésére szakított Tom Cruise-zal és produkciós vállalatával a Paramount. A filmstúdió a sztár viselkedésével magyarázta az esetet, a döntésnek azonban most a közgazdászok is utána jártak. És belátták: helyesen határozott a Paramount vezetése.

A válásnak sokkal egyszerűbb a magyarázata: a sztár egyszerűen nem hozott annyit, mint amennyit vitt. Tom Cruise és a korábbi esetek, Mel Gibson, Lindsay Lohan és más sztárok kirúgásának apropóján a gazdasági szakemberek annak jártak utána: megéri-e egy neves, de igen drága színészt foglalkoztatnia a hollywoodi produkcióknak.

A Pennsylvania Egyetem közgazdasági professzora a következőket mondta: azt ugyan nem lehet tudni, mi járhatott Redstone úr, a Paramount vezetőjének a fejében, amikor kirúgta Tomot, az azonban biztos, hogy nem lehetett gazdaságos kifizetni számára azt a rengeteg pénzt.

Nincs szoros összefüggés

Statisztikai összefüggés nincs a sztárok és a siker között - mondta egy másik amerikai professzor, aki csaknem 200 film sikerességét, és gazdaságosságát tekintette át 1991 és 1993 között. Szerinte sokan gondolják azt, hogy a híres színészek alkalmazása automatikusan sikerre viszi a filmet, ez azonban nem igaz.

Számos példa van arra, ahogy a filmgyárak úgy is hatalmas haszonra tehetnek szert, ha a stáblistán nem dominálnak a nagy nevek: ilyenek voltak a Shrek filmek, az E.T. és a Star Wars mozik is.
Nem váltott ki viszont túl nagy érdeklődést a nézőkből a Földre szállt boszorkány című, tavaly készült alkotás annak ellenére, hogy a főszerepet Nicole Kidman játszotta, a film költségvetése pedig elérte a 85 millió dollárt. A produkció az Egyesült Államokban eladott jegyekből csak mintegy 65 millió dolláros bevételt hozott.

Címlapról ajánljuk

Mérgezés miatt rengeteg hal pusztul el most a magyar vizekben

A nyári forróságban nemcsak a nyílt vizek szintje csökkent drasztikusan, a tavak és folyók felmelegedése miatt oxigénhiány alakul ki, ami tömeges halpusztulást okoz. A Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet szóvivője, Lévai Ferenc szerint ezen a nyáron a szokásos halveszteség a többszörösére nőtt, az áremelést azonban el akarják kerülni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.04. szerda, 18:00
Virág Barnabás
a Magyar Nemzeti Bank alelnöke
Látványos ábrákon a "Kamala-hatás": így hozta vissza az alelnök a demokratákat a szakadék széléről

Látványos ábrákon a "Kamala-hatás": így hozta vissza az alelnök a demokratákat a szakadék széléről

Amilyen kiszámíthatónak tűnt az elején a 2024-es amerikai elnökválasztási szezon a 80 év körüli régi motorosok feltételezett visszavágójával, olyan gyorsasággal követték egymást a történelmi események a nyár folyamán. Kezdve Donald Trump volt elnök bírósági elítélésével, majd a hivatalban lévő demokrata, Joe Biden elbaltázott vitaszereplésén és a republikánus zászlóvivő ellen elkövetett merényletkísérleten át, egészen Biden jelöltségtől történő visszalépéséig július végén. Az amerikai sajtó olykor "európai stílusúként" hivatkozik az idei kampányra, hiszen a tüstént Biden helyébe lépő Kamala Harris alelnöknek kicsivel több mint három hónap állt rendelkezésére, hogy megfordítsa a demokraták csúfos vereségével fenyegető novemberi voksolást. Most, hogy már csak két hónap van hátra a választásig, a számok mögé néztünk, hogy kiderítsük, Harris mely szavazói csoportokban tudott javítani a demokraták esélyein, és ez mire lehet elég.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×