eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Israeli-Palestinian conflict concept.
Nyitókép: Tuomas A. Lehtinen / Getty Images

A Hezbolah újabb vezetőivel végzett az izraeli hadsereg

Izrael légicsapással megölte az Iránból támogatott libanoni síita Hezbollah két parancsnokát Dél-Libanonban – jelentette az IDF szóvivője hétfőn.

Dél-Libanon középső részén, Szultanijében az izraeli légierő vadászgépeinek csapása végzett Rijád Reda Gazzavival, a Hezbollah elit Radván kommandó rakétaegységének parancsnokával. Az IDF szerint ő állt számos, páncéltörő rakétával Izraelben és Dél-Libanonban izraeli katonák ellen elkövetett támadás mögött.

Az IDF szerint szintén meghalt a Hezbollah egyik parancsnoka, aki fegyverek eljuttatásáért és katonák toborzásáért volt felelős. Ezen az ábrán a Hezbollah eddig likvidált vezetőinek névsora látható:

A Gázai övezetben az izraeli katonák tűzharcban megölték Ahmad ad-Dalut, az Iszlám Dzsihád terrorszervezet tagját, aki részt vett a mészárlásokban tavaly október 7-én Kfár Áza kibucban.

A Hamász elleni háború 395. napján több tucat rakétát és drónokat is indítottak Libanonból Izrael területére, s az IDF bejelentette, hogy erői tevékenykednek a Gázai övezet déli részén fekvő Rafah térségében és Dél-Libanonban egyaránt. A Hamász felügyelete alatti gázai egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy az elmúlt napon 33-an haltak meg és 156-an sebesültek meg az övezetben. A civil és fegyveres áldozatokat egyben közlő gázai hatóságok szerint már 43 374 ember halt meg a harcokban a háború kezdete óta. A sebesültek száma 102 261.

A közel-keleti helyzetről Kaiser Ferenc is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában:

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×