eur:
402.2
usd:
370.97
bux:
90304.4
2025. március 31. hétfő Árpád
Szu-34 orosz csapásmérő repülőgép. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Bevetésen az orosz vadászgépek Kurszknál - videó

Az orosz védelmi minisztérium felvételén egy Szuhoj Szu-34-es vadászbombázójának repülése látszik.

Az orosz légierő Szu-34-es, többfunkciós szuperszonikus vadászbombázója egy orosz videó szerint lecsapott az ukrán fegyveres erők egyik bázisára a Kurszki régió határvidékén. A légibombák az orosz védelmi minisztérium videója mellé írt szöveg szerint megsemmisítették a célpontokat.

Előző nap egy Szu-25-ös kurszki küldetéséről adtak ki videót.

A tárca szerdai közlése szerint az orosz haderő három ukrán dandár hat támadását verte vissza a Kurszki területen egy nap alatt.

Az orosz hatóságok tájékoztatása szerint eddig több mint 120 ezer ember menekült el a Kurszki területen dúló harcok elől.

Ukrajna szerdán orosz katonai légi bázisokat támadott, a háború kitörése óta a legnagyobb ilyen akcióban. Egy ütközőövezetet hoznak létre a kurszki régió területén, kijevi indoklás szerint azért, hogy megvédjék az orosz határ menti ukrajnai településeket a mindennapos orosz támadásoktól.

A Kurszki területet elleni nagyszabású, meglepetésszerű ukrán támadás augusztus 6-án kezdődött el. A legfrissebb adatok szerint az offenzíva során 12 polgári személy halt meg, 121 másik megsebesült, közöttük tíz gyermek.

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
A magyar tőzsde sem úszta meg az esést

A magyar tőzsde sem úszta meg az esést

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették  az irányt a részvényindexek, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. Gazdasági események szempontjából a német kiskereskedelmi forgalom, valamint olasz és német inflációs adatokra ajánlott figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×