eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt elnökjelöltje, miközben a védelmét ellátó titkosszolgálat ügynökei körbe veszik a Pennsylvania állambeli Butlerben rendezett kampánygyűlésen 2024. július 13-án. A rendezvényen Trump beszéde közben lövések dördültek, a politikus a jobb fülén megsérült, de védőgyűrűben a saját lábán hagyta el a pódiumot. A támadásban egy néző azonnal meghalt, miután fejbe lőtték, ketten pedig  életveszélyesen megsebesültek. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) Trump elleni gyilkossági kísérletként kezeli az ügyet. A támadóval a helyszínen végeztek a hatóságok.
Nyitókép: MTI/AP/Gene J. Puskar

Trump-merénylet: megvan, ki hibázott, miben és hol

Az elnökjelölt kampánystábja már régebb óta elégedetlen volt azzal, ahogyan védik, illetve nem védik Donald Trumpot.

Hibát követett el az amerikai Titkosszolgálat (Secret Service) a Donald Trump elleni merénylet kapcsán - írja a Portfolio a hatósági nyilatkozatot megjelentető CBS Newsra hivatkozva.

A hiba az volt, hogy a szervezet nem tett meg minden szükséges óvintézkedést a politikus biztonságának biztosítása érdekében ott, ahol rálőttek.

Anthony Guglielmi titkosszolgálati szóvivő szerint "különleges egységek és erőforrások" bevetésével ilyen nem történhetett volna meg, hogy rálőnek az amerikai elnökre, volt elnökre vagy elnökjelöltre. Továbbá a helyi partnereket is bevonhatták volna "specializált funkciók" betöltéséhez, ami azt jelenti, hogy nem szántak kellő energiát a védelemre, és a helyiekkel sem konzultáltak erről.

Források szerint Donald Trump kampánystábja régebb óta elégedetlen az elnökjelölt állami védelmével.

Kimberly Cheatle-t, a Titkosszolgálat vezetőjét épp július 22-én, hétfőn hallgatják meg a Kongresszusban a témában.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×