eur:
411.26
usd:
392.91
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Huawei kínai távközlési vállalat logója a Hannoveri Vásáron 2019. április 1-jén. Ebben az évben Svédország az április 5-ig tartó vásár díszvendége.
Nyitókép: MTI/EPA/Jens Schlüter

Szintet lép a Huawei-háború

Washington lehúzhatja a rolót.

Újabb lépéséhez ért az Egyesült Államok és a Huawei távközlési cég közti feszültség. A céget nemzetbiztonsági szakértők a kínai kémkedés támogatásával vádolják és még Donald Trump amerikai elnök idejében elkezdte korlátozni az amerikai működését Washington. Tavaly október óta él a tilalom, ám néhány cég akkor még engedélyt kapott az 5G hálózatokhoz nem kapcsolódó termékek szállítására. Ám úgy hírlik, ezeknek is menniük kell.

Most ugyanis a Financial Times azt írta, a Biden-kormány újabban nem ad exportlicenceket a Huawei amerikai beszállítói számára és a tervek szerint teljesen tilalmat rendelhet el az amerikai technológia értékesítésére a kínai cégnek. Mint a vg.hu idézte, az ügyet ismerő számos forrás szerint az amerikai kereskedelmi minisztérium elkezdte erről értesíteni az érintett cégeket.

Nem csak Washington igyekszik egyre határozottabban óvni technológiai fölényét Pekinggel szemben: a múlt héten Japán és Hollandia is csatlakozott az Egyesült Államokhoz a félvezetők gyártására alkalmas eszközök kínai exportjának korlátozásában.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×