eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Franco Rivolli velencei illusztrátor felnagyított alkotása, amin egy orvos látható angyalszárnyakkal a hátán, karjában Olaszországgal egy bergamói kórház falán 2020. március 16-án. A képfeliraton megköszönik az egészségügyi dolgozók munkáját. A legutóbbi adatok szerint Olaszországban az utóbbi huszonnégy órában 368-an haltak meg, és 2853 volt az új fertőzöttek száma.
Nyitókép: MTI/AP/Luca Bruno

Tévedtek az első számú beteget illetően Olaszországban

Vizsgálatok bizonyítják, hogy már február közepe előtt, amikor az első igazolt megbetegedést tapasztalták, jelen volt a vírus Olaszországban.

A milánói Poliklinika kórház kutatói vérminták elemzéséből kimutatták, hogy az új koronavírus már jelen volt Olaszországban a február 21-i első igazolt megbetegedés előtt. A szakemberek olyan véradók véletlenszerűen kiválasztott mintáit elemezték, akik nem mutattak semmilyen tünetet az első olasz megbetegedés felbukkanása előtt – írja a 24.hu.

Milánói kutatók már korábban feltételezték, hogy az olaszországi járvány

jóval azelőtt kezdődhetett, hogy az első pácienst hivatalosan diagnosztizálták volna

a lombardiai Lodi megye Codogno városában.

Az Olaszországban az 1. számú páciensként ismert férfi február 16-án lázasodott be, majd egyre rosszabbul lett, ezért bement a codognói kórházba, de miután nem említette, hogy Kínában járt volna, hazaengedték. Éjszaka a felesége kíséretében ment vissza, annyira rosszul volt. Azonban nem különítették el, így a kórházban is több embert megfertőzhetett, mire a feleségének eszébe jutott, hogy a férje egyik munkatársa egy hónappal korábban jött haza Kínából, és vele azóta többször is találkoztak. Ezután tesztelték koronavírusra, és kiderült, hogy pozitív a minta.

A 38 éves férfi addigra több hét alatt sok embert megfertőzhetett,

akik aztán továbbadták a vírust, ez vezetett a környező tíz település vesztegzár alá helyezéséhez.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×