eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A szájmaszk mellett a fejére húzott nejlonzacskóval is védekezik egy férfi, mielőtt bemegy egy vuhani ABC-áruházba 2020. február 10-én. A koronavírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 908-ra emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartományban és annak székhelyén, Vuhanban hunytak el.
Nyitókép: MTI/AP/Chinatopix

Egy magyar Vuhanban: a bizakodás után most egyre nagyobb a félelem

Él a koronavírus epicentrumaként nyilvántartott, karanténba zárt 11 milliós városban egy magyar, aki kínai kedvese miatt nem jött haza Magyarországra.

A művész és párja az elmúlt hetekben egy-egy alkalommal hagyta el a lakást, akkor is szigorú védőöltözetben. Más is így tesz, embereket elvétve látni az utcán, de akkor sem mennek egymás közelébe. "Így két hét után, látva, hogy a fertőzöttek, illetve az elhunytak száma továbbra is csak nő, a félelem egyre tapinthatóbb – mondta Keresztes Zoltán zeneszerző a Blikknek. "A pánik eleinte nem annyira volt érezhető. Az emberek fegyelmezetten vették tudomásul a kialakult helyzetet" - idézte fel, hozzátéve: a hatóságok eleinte szerették volna megfékezni a kórokozót a holdújévi ünnepi hét alatt, és mindenki bizakodó volt, hogy ez sikerülni is fog.

A férfi szerint a félelem ellenére az elmúlt napokban többen merészkedtek az utcákra. Lehet látni utcai zöldségeseket, egy-két kisebb élelmiszerbolt is kinyitott, de a polcokon alig van áru.

A vásárlók azonban nem mennek egymás közelébe, még a szomszédok sem beszélnek egymással.

A február 13-ra tervezett városnyitás nem igazán tűnik megvalósíthatónak - tette hozzá. A város egyébként bő két hete van lezárva.

"A hatóságok folyamatosan tájékoztatják a lakókommunák vezetőségét. Ha valaki tüneteket észlel, a kommunák közös képviselőit kell hívnia, akik kapcsolatba lépnek a hatóságokkal, kórházakkal" – magyarázta a protokollt a zenész.

Az Infostart híreit a koronavírusról ITT olvashatják.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×