eur:
411.2
usd:
395.03
bux:
79376.86
2024. november 22. péntek Cecília
Az új koronavírussal fertőzöttek elkülönítőjébe visznek egy beteget a Hupej tartománybeli Vuhan egyik kórházában 2020. február 6-án. A vírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 722-re emelkedett február 8-án Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartományban hunytak el.
Nyitókép: MTI/EPA/FeatureChina/Jüan Cseng

Két magyar nem akar eljönni a koronavírus fészkéből

Száznyolcvannyolc magyar van Kínában, hazánkban pedig ötvenkilenc olyan kínai, akit a koronavírus miatt nem lehet hazaengedni.

Friss híreinket a koronavírusról ITT találja.

A kormány döntésének megfelelően a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs továbbra is folyamatosan figyelemmel kíséri a fertőzésre vonatkozó ellenőrzött egészségügyi és járványügyi adatokat - közölte a Belügyminisztérium.

A világ 28 országában eddig ismertté vált megbetegedések száma 43 109, a haláleseteké 1018, a felépült betegeké 4065.

Magyarországon koronavírusos megbetegedés továbbra sem ismert, magyar állampolgár fertőzöttségéről jelentés nem érkezett - olvasható a tárca közleményében. A Vuhanból korábban hazaszállított magyar állampolgárok egyébként panaszmentesek, továbbra is karanténban, orvosi megfigyelés alatt állnak a Szent László Kórházban, állapotuk kielégítő.

A konzuli érdekvédelmi hálózat adatai szerint

Kínában 188 magyar állampolgár tartózkodik, közülük ketten vannak a fertőzéssel leginkább sújtott tartományban, egyikük sem kíván élni a repatriálás lehetőségével.

Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság 59 olyan kínai állampolgár magyarországi tartózkodási jogának ideiglenes rendezését intézte, akik a járvány miatt nem tudtak visszatérni hazájukba.

Magyarország határátkelőhelyein hétfő éjfélig 1669 ember testhőmérsékletét ellenőrizték. A Nemzeti Népegészségügyi Központ Légúti Vírusok Nemzeti Referencia Laboratóriuma koronavírus gyanúval kapcsolatban 16 minta akkreditált vizsgálatát végezte el. A zöld számokra 674 darab hívás érkezett.

Közben nagyon súlyos fenyegetést jelent a világ többi részére is a COVID-19", koronavírus útján gyorsan terjedő kínai tüdőgyulladás-járvány is - közölte a WHO, de emellett azt is, hogy látóhatáron belül van a kór megfékezése, ehhez azonban szükség van arra, hogy a nemzetek megosszák egymással a koronavírussal kapcsolatos tudást.

Ami biztos, hogy másfél éven belül nem lesz védőoltás, addig is a jelenlegi védekezési mechanizmusok elérhetők.

A WHO továbbra is hangsúlyozza, hogy a megbetegedések 99 százaléka Kínában történt, de a fenyegetettség világszerte súlyosnak tekinthető.

Címlapról ajánljuk
Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.

Aki fittyet hány a hóhányásra, csúnyán megjárhatja

A hirtelen jött hideg és hóesés nem csak az autósokat, a tömegközlekedőket, de a gyalogosokat is próbára teszi. Az ingatlantulajdonosoknak pedig fokozott figyelmet kell fordítaniuk a környezetükre, hiszen a havas vagy jeges járdák csúszásmentesítése az ő feladatuk, jogi felelősség terhelhetik őket, ha valaki elesik és megsérül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×