Továbbra sincs magyar érintettje a koronavírusnak, mint azt az InfoRádióban Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára elmondta.
"Nincs Magyarországon megbetegedett ember, és nem tudunk olyan magyarról sem, aki külföldön tartózkodott és megbetegedett volna, valamint nem tudunk olyan külföldi állampolgárról sem, aki Magyarországon van és fertőzött lenne."
A külügy hat magyarról tud, aki a fertőzött kínai tartományban dolgozik, de közülük csak egy szeretne hazajönni a járvány miatt. Négyen egy gyár megnyitásán dolgoznak, egy ember pedig egy másik kínai tartományba igyekezne, mert ott él és dolgozik.
Ferihegyen egyelőre nem ellenőrzik az utasokat,
ám a világ más országaiban egyre több helyen mérik az érkezők testhőmérsékletét és elkülönítik a lázas betegeket. Legutóbb Csehországban és Dél-Koreában állítottak fel ilyen szűrőállomásokat. Mongóliában bezárták az oktatási intézményeket és a Kínával szomszédos határátkelőket is, a kínai Vuhanban tanuló mongolokat pedig kimenekítik az országból.
Japán, Franciaország és Olaszország is hazahozná Kínában tartózkodó állampolgárait, de
sokan nem élnek ezzel a lehetőséggel, főképp azért, mert akkor a vírus két hétig tartó lappangási ideje alatt karanténban kellene élniük.
Közben Kínában meghosszabbították a holdújévi szünetet, hogy megfékezzék a vírus egyre hevesebb terjedését. A vírus már megjelent Thaiföldön, Tajvanon, Malajziában, Vietnamban, Szingapúrban, Nepálban, Európában pedig Franciaországban, illetve az Egyesült Államokban, Kanadában és Ausztráliában is.
Bécsben egy, Zürichben két embert tartanak karanténban koronavírus-gyanúval.
A Berlinben szombat óta vizsgált, Kínából érkezett beteg tesztjéről már kiderült, hogy negatív, nem koronavírus betegítette meg.