eur:
408.03
usd:
375.17
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Varga Judit, a Miniszterelnökség államtitkára, miután átvette a kinevezési okmányt Áder János köztársasági elnöktől (hátul) az Országház Vadásztermében 2018. május 22-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Varga Judit: bizonyíték van arra, hogy nem érdeklik a tények az uniót

Nem léptetik további szakaszba a Magyarország elleni hetes cikk szerinti eljárást az Európai Parlamenti választásokig. Erről állapodtak meg tegnap az Általános Ügyek Tanácsán.

Már az ötödik alkalommal volt napirenden a Magyarország elleni 7-es cikk szerinti eljárás az Általános Ügyek Tanácsában. A keddi luxemburgi találkozón megállapodtak arról, hogy az EP-választások előtt már nem léptetik újabb szakaszba az eljárást - tájékoztatott a Miniszterelnökség EU-s kapcsolatokért felelős államtitkára, Varga Judit.

"Tanácsülésre nagy valószínűséggel már csak júniusban kerül sor kerülni, az pedig már egy új időszámítást jelent"

- mondta az InfoRádióban Varga Judit.

Az államtitkár szerint a bevándorláspárti uniós politikusok meg akarják büntetni a magyar kormányt. "Az Európai Unió bevándorláspárti többsége a politikai nyomásgyakorlás eszközeként használja a 7-es cikkely szerinti eljárást, arra próbálja rákényszeríteni az országot, hogy megváltoztassa a bevándorlással kapcsolatos politikáját.

Ahogy halad előre az idő, és az eljárás képtelen egy következő szakaszba lépni, ez is ékes bizonyíték arra, hogy csupán Magyarország megregulázását célozza a bevándorláspolitikánk miatt, és nem a tények vagy a korrektség érdekli a feleket"

- tette hozzá.

Az Európai Parlament közben továbbra is szorgalmazza, hogy egy képviselői testület mutassa be a magyar jogállamiságról szóló álláspontját a szakminiszterek formális tanácsülésén.

Varga Judit szerint az uniós képviselők nem tartják be saját jogszabályaikat. "Az alapvető szerződések nem engednek jogi lehetőséget az EP-nek arra, hogy részt vegyen az eljárás ezen szakaszában, de ők ezt nem hajlandók tudomásul venni, és az EP elnökét felhasználva próbálják nyomás alá helyezni az aktuális uniós elnökséget. Ezt tették az osztrák elnökség alatt, és most a román elnökség alatt is" - vélekedett Varga Judit.

Az államtitkár úgy fogalmazott: az európai parlamenti képviselők kampányrendezvényt akarnak csinálni az eljárásból, pedig a jogszabályok alapján erre nincs lehetőségük.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×