eur:
414.01
usd:
396.49
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Az indonéziai nemzeti katasztrófavédelmi ügynökség, a BASARNAS egyik tagjai vizsgálja az indonéz Lion Air légitársaság utasszállító repülőgépének tengerből kihalászott maradványait Tanjung Karawang kikötőjében 2018. október 29-én. A belföldi viszonylatban közlekedő gép Jakartából a Szumátra melletti Bangka szigetre tartott. A légitársaság szóvivője elmondta: mindössze 13 perccel a felszállás után elvesztették a kapcsolatot a Boeing 737-800 típusú géppel. A tengerbe zuhant repülőgép fedélzetén 178 felnőtt utas, egy gyerek és két csecsemő utazott, a személyzet héttagú volt.
Nyitókép: MTI/AP/Tatan Syuflana

Lezuhant egy utasszállító repülő

Indonéziában zuhant a tengerbe egy helyi járat, 189-en voltak a fedélzeten.

A Lion Air gépe Jakartából a Szumátra melletti Bangka szigetre tartott, és a légitársaság szóvivője szerintmindössze 13 perccel a felszállás után vesztették el vele a kapcsolatot. A földi légiirányítás szerint a pilótája rögtön felszállás után engedélyt kért arra, hogy visszatérhessen a jakartai repülőtérre, majd megszakadt vele a kapcsolat.

A gépen 178 felnőtt utas, egy gyerek és két csecsemő utazott, a személyzet héttagú volt. Esetleges túlélőkről egyelőre nem tudnak. Néhány órával később az indonéz mentők vezetője közölte:

nincs jele túlélőknek.

Egy hajó legénysége jelezte, hogy látja a Boeing 737-800 típusú gép roncsait a tengerben. A mentők a helyszínre siettek, ahol különböző tárgyakat találtak a gépről, de annak nagyobb darabjait egyelőre nem találták meg. A Jáva-tenger 30-40 méter mély ott, ahol a katasztrófa történhetett.

A járatok mozgását figyelő Flightradar24 nevű portál szerint a repülőgép szinte vadonatúj volt, alig két hónapja állt üzembe.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×