eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Putyin: take it easy!

Vladimir Putyin orosz elnök szerint Észak-Koreának nem kellett volna végrehajtania rakétakísérleteit, ám a világ is túlreagálta az eseményt. Az orosz elnök a BBC-nek adott interjút.

Az ehhez hasonló tesztek nem tekinthető normálisnak, de nem kellene olyan érzelmi reakciókat sem kiváltaniuk, amelyek túlmennek a józan ész határain - mondta az orosz elnök az interjúban.

Putyin kiváló katonai ismeretekről tett tanúbizonyságot, vagy tanácsadói jól felkészítették az interjúra. Az interjúban az orosz elnök ugyanis elmondta, hogy Észak-Korea rakétáinak hatósugara jelenleg 1.000 kilométer körüli.

Ahhoz, hogy ezek a fegyverek komoly fenyegetést jelentsenek, a hatósugarat 3.500, vagy inkább 6.000 kilométerre kellene növelni.

Ehhez a rakétákat a világűrbe kellene küldeni, ez azonban az orosz szakértők szerint Észak-Korea jelenlegi technológiai szintje miatt gyakorlatilag képtelenség.

Az orosz elnök a brit közszolgálati televízióban azt mondta, hogy elmúltak azok az idők, amikor az Egyesült Államok és a Szovjetunió katonai hatalma a másik féllel szembeni egyensúlyként szolgált.

Oroszországnak ma csak a terroristák az ellenségei - mondta Putyin.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Megvan a Balaton idei egyik fő nyertese

Augusztus végén lezárult a balatoni hajózás főszezonja. Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak. Így idén a Bahart tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot – közölte a hajótársaság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×