eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

"Halottnak tekinthető" a hárompárti koalíció

Prágában ma tartja alakuló ülését a cseh parlament alsóháza. Azt egyelőre nem tudni, hogy mikor kér bizalmi szavazást a most alakuló új jobbközép kormány.

A parlament alakuló ülése előtt koalíciós szerződést irt alá a választásokon győztes Polgári Demokratikus Párt, a Kereszténydemokrata Unió-Csehszlovák Néppárt és a Zöldek Pártja, miután bonyolult tárgyalássorozat eredményeként sikerült megállapodniuk a kormányprogram alapelveiben és a kabinet személyi összetételében.

Az új koalíció sorsa azonban bizonytalan, hiszen nincs többsége a 200 tagú képviselőházban, így kérdéses, hogy az új kormánynak sikerül-e megszereznie az alsóház bizalmát, tehát legalább 101 szavazatot.

Miroslav Topolánék, a miniszterelnöki poszt várományosa nemrég egy lapinterjúban elismerte: elképzelése a hárompárti koalícióról szinte halottnak tekinthető, amennyiben nem sikerül kiutat találni a mostani patthelyzetből.

Az elképzelések szerint a kabinetnek 16 tagja lesz, ebből a polgári demokratákat a kormányfői és kilenc miniszteri poszt illetné meg.

A két kisebb párt három-három miniszteri bársonyszéket kapna.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×