eur:
394.8
usd:
365.37
bux:
71738.76
2024. július 3. szerda Kornél, Soma
Munkások dolgoznak az orosz földgázt Ukrajna és Lengyelország megkerülésével Németországba szállító Északi Áramlat-2 gázvezeték fogadóállomásánál a németországi Lubminban 2019. március 26-án. Finnország partvidékénél 2018 szeptemberében kezdődött meg az Oroszországot Németországgal összekötő földgázvezeték tengeri szakaszának lefektetése. Az Északi Áramlat-2 egy 9,5 milliárd eurós projekt, amelynek keretében két új, összesen évi 55 milliárd köbméter szállítási kapacitású vezetékkel bővítik a Balti-tenger fenekén húzódó Északi Áramlatot, amelynek vezetéke az oroszországi Viborgból indul és a németországi Greifswald mellett fekvő Lubminnál éri el a német partot. A gázvezetékből már 600 kilométert, a teljes hossznak mintegy a felét már lefektették.
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Döntő, és Moszkvát felháborító húzásra készülhet Németország az Északi Áramlat 2-vel

A Der Spiegel tudni véli, hogy a hálózatról leválasztva, cseppfolyósított gáz szállítására használnák a jövőben a németek a gázvezetéket. Forrást nem jelöltek meg az értesülés mellett.

Az orosz álláspont szerint ha ez történik, ügyvédek elé kerülhet az ügy. A Gazprom annak érdekében építette ki az Észak Áramlat 2 névre hallgató vezetéket, hogy megduplázhassa a Németországba szállított gáz mennyiségét.

A vezetékrendszert ugyanakkor nem vették már használatba, miután a két ország között az ukrajnai háború kezdete előtt feszültté vált a viszony. Olaf Scholz kancellár szerint nem is fogják már igénybe venni azt, írja a Reuters.

Az Oroszországból Németországba érkező gáz mennyisége hétről hétre csökken,

a németek pedig keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel a kialakult vészhelyzetben LNG-hez tudják juttatni gazdaságukat.

Németország négy speciális szállítóhajót bérelt, hogy a tengeren alakíthassa át a cseppfolyós LNG-t gázzá, és azt a szárazföldi csővezetékrendszerekbe táplálhassa. Egy balti-tengeri betöltőhellyel szeretnék bővíteni kapacitásukat, kiegészítve a Wilhelmshavenben és az északi-tengeri Brunsbüttelben található hasonló komplexumokat.

Kelet- és Dél-Németország különösen függ az orosz vezetékes gáztól, a diverzifikáció előnyös lenne számukra a Der Spiegel szerint. A szárazföldi vezetékeket, amelyek az Északi Áramlat 2 részeként gázt szállítottak volna, így újra lehetne hasznosítani.

Címlapról ajánljuk
Nem hagyja annyiban az Árpád hídi ámokfutó őrizetének enyhítését az ügyészség

Nem hagyja annyiban az Árpád hídi ámokfutó őrizetének enyhítését az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség fellebbezést nyújtott be az ellen a bírósági döntés ellen, amely szerint az egy éve halálos balesetet okozó Árpád hídi autós Budapest közigazgatási határain belül szabadon mozoghat. Az InfoRádió Rab Ferencet, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivőjét kérdezte az ügyben.

Seremet Sándor: fontos jelzést küldött Orbán Viktor a kijevi látogatásával

A miniszterelnök kijevi látogatása cáfolja azt a narratívát, amely szerint a magyar kormány ukránellenes lenne – erről beszélt az InfoRádióban a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója, a Neumann János Egyetem Eurázsia Központ kutatója.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
Jó a hangulat, felfelé vették az irányt a tőzsdék

Jó a hangulat, felfelé vették az irányt a tőzsdék

Pozitív hangulatban telik a kereskedés az európai tőzsdéken, ezzel a régió piacai javítani tudnak a tegnapi eséshez képest. Ehhez képest az USA-ban sokkal visszafogottabb mozgásokat látunk annak ellenére, hogy a friss adatok a munkaerőpiac lassulását mutatták, ami jó hír lehet a Fed kamatvágása szempontjából. Nagyobb mozgásokra azonban nem kell ma számítani az USA-ban, hiszen a Függetlenség Napja miatt már ma is korábban zár a tőzsde, holnap pedig nem lesz kereskedés, tehát várhatóan kisebb volumenekre lehet számítani.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×