eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér

Feladatot kaptak a minisztériumok: Európa 5 legjobbja közé kell repíteni Magyarországot

A 2021 és 2027 között rendelkezésre álló európai uniós kohéziós források hatékonyabb felhasználását kívánja elérni a kormány. Ebből a célból idén március 31-ig 37 területen kell fejlesztési tervet kidolgozniuk az érintett minisztereknek az innovációs és technológiai miniszter koordinálásával.

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat felhívja az érintett miniszterek figyelmét arra, hogy a 2021 és 2027 közötti kohéziós célú fejlesztési források felhasználásának tervezése, majd végrehajtása során több alapelvet érvényesíteniük kell annak érdekében, hogy - a kormányhatározat célkitűzése szerint - 2030-ra Magyarország bekerüljön Európa öt legsikeresebb országa közé.

A forrásfelhasználás elsődleges célként fogalmazza meg Magyarország gazdasági és társadalmi versenyképességének növekedését.

A kormányhatározat azt írja, hogy

a rövid távú nemzetgazdasági hatások elérése mellett fokozott jelentőséget kell kapniuk a hosszabb távú hatékonyságnövelési, üzletikörnyezet-javítási, kapacitási és emberi életminőséget javító hatásoknak.

A megvalósítás során ugyanolyan fontos a fejlesztési programok eredményessége és a forrásvesztés kockázatának tompítása, és - több más mellett - a tervezett beavatkozások lehetséges célcsoportjainak felkészítése.

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint az érintett szakterületekért felelős miniszterek az innovációért és technológiáért felelős miniszter összehangolásával készítik el a versenyképesség növelését szolgáló fejlesztési terveket, a határidő: 2019. március 31.

A kidolgozandó szektorális fejlesztési tervek 37 területre terjednek ki:

ezek a turizmus, Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztése, a közigazgatás versenyképességének javítása, a településfejlesztés, a kulturális örökségvédelem, az egyház- és nemzetpolitika, a környezet és természetvédelem, a helyi önkormányzatok fejlesztése, a vízgazdálkodás és vízvédelem, a család-, gyermek- és ifjúságpolitika, az egészségügyi, a kulturális és az elektronikus közigazgatás, az oktatás, a sport, az infokommunikáció, az innováció, a tudománypolitika, a szakképzés és a felnőttképzés, a felzárkózáspolitika, a gazdaság- és vállalkozásfejlesztés.

A turizmus fejlesztési terület kidolgozásáért a miniszterelnök kabinetfőnöke a felelős, a Budapest és az agglomeráció fejlesztési terv soron pedig a Miniszterelnökséget vezető minisztert a felelős a Magyar Közlöny szerint.

Míg az innovációs és technológiai miniszter tárcája valamennyi miniszter tevékenységét koordinálja, addig

Palkovics László minisztériuma maga kilenc fejlesztési területen önállóan is feladatot kapott.

A nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszternek az állami vagyonnal való gazdálkodás és a közmű- és pénzügyi szolgáltatások szektorban kell március 31-e hatállyal fejlesztési tervet kidolgoznia.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×