A Szerencsejáték Zrt. a játékoskártya bevezetését tervezi. Erről a Világgazdaságnak nyilatkozott Cselovszki Zoltán, a társaság általános vezérigazgató-helyettese.
A pénzmosás elleni törvényre hivatkozva a Szerencsejáték Zrt. az olcsóbb csipkártya vagy plasztiklap helyett a drágább NFC-technológiával készülő játékoskártyát is bevezeti. Október elejére várható az a kormányhatározat, amely a piacra lépés előfeltétele a Szerencsejáték Felügyelet engedélye mellett.
Ezután leghamarabb novemberben kezdődhet meg a játékoskártyák terítése,
első körben 700 ezer kártyát tervez a társaság, ebből a legelső ütemben 150 ezret. A játékosok ezt a tervek szerint ingyen kapják, bár – a Világgazdaság számítása szerint – a játékoskártyáknak csak az anyagköltsége 980 millió forint, további ráfordítás a kártyák festése, a dokumentálás, a regisztráció és a szükséges adattárház létrehozása, üzemeltetése.
Árbevétel-növekedés
Az idén 10 százalék feletti árbevétel-növekedést érhet el a Szerencsejáték Zrt. – Cselovszki Zoltán, a társaság általános vezérigazgató-helyettese erről is beszélt az interjúban. Ennek alapján
420 milliárd forint feletti forgalmat produkálhat az állami játékszervező a tavalyi 386 milliárd után.
Cselovszki úgy látja, a következő időszak feladata az lesz, hogy az árbevételhez hasonlóan a vállalat adózott eredménye is dinamikusan bővüljön, ez a mutató azonban 15,99 milliárd forintra csökkent az elmúlt évben a 2015-ös 19,23 milliárdról.
A vezérigazgató-helyettes szerint az a legnagyobb kihívás, hogy a sportfogadások fedezettartalma jóval alacsonyabb, mint a számsorsjátékoké. Míg a hagyományos Tippmix esetében 75, az internetes TippmixPrónál pedig 85 százalékos a visszafizetési arány, addig a lottójátékok zöménél 46-48 százalék, ezért kategóriánként teljesen eltérők a lehetőségek és a kötelezettségek.
A feldolgozott adatok alapján a Szerencsejáték Zrt. idei bevételeinek 48 százalékát adja a sportfogadás, 37 százalék jut a számsorsjátékoknak, a maradék 15 százalék pedig a sorsjegyeké.