eur:
408.25
usd:
375.42
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly

Titkosszolgálati botrány a holland kampányban

Titkos információkat adhatott át egy bűnszervezetnek a holland titkosszolgálat egyik munkatársa, aki eddig tagja volt a bevándorlásellenes Szabadságpártot vezető Geert Wilders biztonságáért felelős csapatnak - jelentette szerdán a helyi sajtó.

A De Telegraaf című holland napilap értesülési szerint felfüggesztették az állásából és őrizetbe vették a tapasztalt szakembernek számító, harmincas éveiben járó titkosszolgálati dolgozót.

A férfi feladata az volt, hogy kollégáival átvizsgálja és biztosítsa a helyszíneket a pártvezér nyilvános szerepléseit megelőzően, de a személyi testőrségnek nem volt tagja. Erik Akerboom, a titkosszolgálat vezetője arról számolt be, hogy "amennyire tudni", Wilders nem volt veszélyben.

A rendőrség tudatta, a titoktartási szabályok megsértése miatt indítottak eljárást a gyanúsított ellen, további részleteket azonban nem közölt a folyamatban lévő nyomozás érdekeire tekintettel. A férfi kilétét Akerboom sem árulta el, azt viszont megerősítette, hogy marokkói családi háttérrel rendelkezik.

"Egek! Ha nem bízhatok meg vakon a szolgálatban, amelynek engem kellene megóvnia, akkor nem tudok tovább dolgozni"

- írta Wilders a Twitteren, aki később legfőbb riválisával, Mark Rutte kormányfővel, valamint Stef Blok igazságügyi miniszterrel egyeztetett a történtekről.

A hollandiai mecsetek bezárását és a Korán betiltását követelő Wilders számos alkalommal kapott már halálos fenyegetéseket, több mint tíz éve folyamatos rendőri védelem alatt áll.

A friss felmérések szerint jelenleg a főként muzulmánellenes megnyilvánulásairól ismert Szabadságpárt a legnépszerűbb politikai erő Hollandiában, a párt a voksok nagyjából 20 százalékára számíthat a március 15-i választásokon.

Hollandia mintegy 17 milliós lakosságának körülbelül 5 százaléka muszlim.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×