eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Bulgáriában az OTP bankja a legjobb

A DSK Bank, az OTP Bank bulgáriai érdekeltsége ismét elnyerte Az év bankja elismerést a balkáni országban.

A Pari című bolgár pénzügyi napilap az idén két bolgár banknak adományozta ezt a címet, a DSK-nak és az OBB Banknak. A díjakat a bolgár köztársasági elnök, Georgi Parvanov adta át.

A díj odaítéléséről szóló cikkében a Pari megjegyzte, hogy Bulgáriában egyelőre a bankszektorban érezni leginkább az európai szellemet, és nem csak azért, mert a bulgáriai bankok többségének tulajdonosa nagy európai bank, hanem azért is, mert olyan szolgáltatásokat nyújtanak, amelyekről néhány éve csak hallani lehetett az országban.

Az OTP Bank bulgáriai leánybankjának honlapján közölt adatok szerint a hitelintézet 23,6 millió euró adózás előtti eredményt ért el az idén az első negyedévben, a külföldi leánybankok közül ez volt a legnagyobb hozzájárulás az OTP-csoport eredményéhez.

Ez is szerepet játszott abban, hogy az OTP csoport az elemzői várakozásokat meghaladóan, 20 százalékkal 173 millió euróra növelte pénzügyi eredményét 2006 első negyedévében, az egy évvel korábbi időszakhoz képest.

Címlapról ajánljuk

Megvan a Balaton idei egyik fő nyertese

Augusztus végén lezárult a balatoni hajózás főszezonja. Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak. Így idén a Bahart tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot – közölte a hajótársaság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

A győzelemért bármit? Kamala Harrist és Donald Trumpot sem kell félteni, ha pálfordulásról van szó

Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. szeptember 6. 14:25
×
×
×
×