eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

A bankok akár többet is fizetnének

A mostaninál nagyobb szolidaritási adó fizetésére is hajlandó a bankszektor, ha a terhek növekedése nem csak a pénzügyi ágazatot sújtja. A diszkriminációt azonban elvből elutasítja - hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Bankszövetség elnöke. Erdei Tamás kijelentette: támogatják az egyensúlyt javító intézkedéseket, de a kiadási oldal középtávú csökkentésére nem látnak megfelelő terveket.

A Magyar Bankszövetség elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: ha szükséges, hajlandók akár nagyobb szolidaritási adót is megfizetni, de csak arányos teherviseléssel.

Erdei Tamás szerint javaslatot is tettek a kormánynak az emelt adó bevezetésére, amely minden olyan vállalkozásra vonatkozna, amelynek eredménye meghalad egy meghatározott összeget, de választ nem kaptak.

A bankokat már így is diszkriminálják

A bankrendszer már így is a legtöbb adót fizeti Magyarországon, társasági adóként 24 százalékot fizetnek a bankok és pénzintézetek, miközben az effektív adókulcs a magyar versenyszférában 9 százalék, ráadásul a bankok nem igényelhetik vissza az áfát sem.

Ezek mellett újabb diszkriminációt nem tudnak elfogadni. Ez elvi kérdés - hangsúlyozta Erdei Tamás.

Elhagyhatják a bankok Magyarországot?

A bankszövetség elnöke megjegyezte: ha az átlag adókulcs elér egy olyan pontot, amely komoly megterhelést jelent a bankszektor számára, akkor nem jönnek új bankok Magyarországra, és a régiek is bizonyos tranzakciókat határon túlra visznek, bizonyos nyereségeket nem Magyarországon mutatnak ki. Erdei Tamás szerint ez a pont már nincs túl messze.

Támogatják a megszorításokat, de hiányolják a reformokat

Évek óta hangoztatjuk, hogy muszáj az egyensúly irányába lépéseket tenni, mert a deficit meg fogja ölni a gazdaságot - fogalmazott Erdei Tamás, kiemelve, hogy a bankszövetség támogatja az egyensúlyt javító intézkedéseket.

"Azt kell mondjuk: végre egy kormány a népszerűségét is feláldozva elkezd lépéseket tenni, hogy egyensúlyba hozzuk az országot" - tette hozzá.

Erdei Tamás szerint azzal is egyetértenek, hogy első lépésként nem lehetett mást csinálni, mint a bevételek irányában egy óriási lépést tenni.

Hiányolják azonban a kiadási oldalon azokat a komoly lépéseket, az oktatás, az egészségügy, az önkormányzati rendszer valódi reformját, amelyek helyre tudják hozni középtávon a gazdaságot, illetve azt sem látják, hogy egy-két év távlatában miként kezdi el a kormányzat "visszaépíteni" a gazdaság versenyképességét.

A bankszektor félelmei

"Ezekről politikai kinyilatkoztatásokon kívül semmit sem hallottunk" - mutatott rá a bankszövetség elnöke, hozzátéve: attól tartanak, hogy ha a bevételi oldal megnövelése útján valamelyest csökken a nyomás a kormányon, akkor felpuhul a reform iránti elkötelezettség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×