eur:
407.51
usd:
386.56
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Baloghpet

8,1 millió euróért kelt el egy bélyeg Ludwigsburgban

A 1847 Mauritius 1d Ball Cover nevű bélyeget egy magángyűjtő vitte árverésre, már a pénz felével is boldog lett volna.

A világ egyik legritkább bélyegje, a vörös színű Mauritius 8,1 millió euróért kelt el egy ludwigsburgi árverésen Németországban.

A 1847 Mauritius 1d Ball Cover nevű bélyeget egy magángyűjtő vitte árverésre, kikiáltási ára négymillió euró volt. Hárman licitáltak, végül egy Európában élő, német nyelvű gyűjtő kínálta érte a legmagasabb árat - közölte az aukciósház.

A vörös Mauritiusokat a világ legritkább és legértékesebb bélyegjei között tartják számon. Viktória brit királynőt ábrázolják, 1847. szeptember 21-én adták ki Mauritiuson. Ezek voltak az első bélyegek, amelyeket brit koronagyarmaton bocsátottak forgalomba. Ötszáz példányban nyomták őket, mára alig maradt fenn belőlük, magángyűjteményekben és néhány múzeumban őrzik őket.

Különlegességüket az adja, hogy a Post Office (postahivatal) felirat szerepel rajtuk, a Post paid (bérmentesítve) helyett. Állítólag az első sorozatra véletlenül nyomták a postahivatal feliratot. Ezért ezeket a ritkaságokat Post Office bélyegeknek is nevezik.

Két címlet, a narancs és a kék színű Mauritius készült, csak 500-500 példányban, rendkívül kevés maradt meg belőlük, ezért a világ legdrágább bélyegjei között tartják számon őket. Az 1900-as évek elején az eredeti nyomólemezről 300 darab új nyomatot készítettek múzeumi célokra.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×