eur:
410.85
usd:
391.82
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Megszólalt a Budapesten lebénult brit tévést kezelő magyar orvos

Megszólalt a Budapesten lebénult brit tévést kezelő magyar orvos

A Péterfy Sándor Utcai Kórházban kezelték azt a brit tévést, aki még három éve lett rosszul mogyoróallergiája miatt egy budapesti étteremben. Az osztályvezető főorvos szerint a gyorsan beálló gégeödéma után az oxigénhiány maradandó agykárosodást okozott.

Amy May Shead a brit iTV csatornán futó reggeli műsor, a This Morning producereként dolgozott. 2014. április 14-én néhány barátjával Budapestre utazott, és ellátogatott egy étterembe. Egy magyar nyelvű üzenettel jelezte a pincéreknek, hogy súlyos földimogyoró-allergiában szenved. A személyzet biztosította őt, hogy a csirkés étel nem tartalmaz mogyorót. A nő ennek ellenére rosszul lett az első falat lenyelése után. Allergiás rohamot kapott. Két adag injekció azonnali beadása ellenére is olyan súlyossá vált az állapota, hogy leállt a keringése – számolt be róla a Daily Mail. A nőt ezután a Péterfy Sándor Utcai Kórházba vitték, mesterséges kómában tartották.

Rácz Edit osztályvezető főorvos most úgy nyilatkozott a Blikknek, hogy nagyon hamar kiértek a mentők, újraélesztették a hölgyet, de a kórházba már tág pupillákkal és kapkodó légzéssel érkezett.

"Az első tünetek jelentkezésekor injekciót adott be magának, mégis

kialakult a gége­ödémája, ami az agykárosodást okozó oxigénhiányhoz vezetett.

Légcsőmetszést végeztünk, antibiotikumot kapott. Bíztunk benne, hogy felépülhet. Több hét után lett olyan állapotban, hogy hazaszállíthatták. Szülei később rendszeresen beszámoltak és még fotót is küldtek, hol tart lányuk rehabilitációja" – mondta a lapnak Rácz Edit.

A nő azóta is beszéd- és mozgásképtelen, állandó ellátásra szorul, és csak pislogással képes kommunikálni. Szüleivel együtt a napokban annak a tévéműsornak a vendége volt, amelyben korábban dolgozott.

Zacher Gábor toxikológus szerint nagyon komolyan kell venni a földimogyoró-allergiát, mert

amit az ilyen roham okoz, voltaképpen fulladásos halál.

A gégében keletkező ödéma, duzzanat elzárja a légcsövet, és a beteg nem kap levegőt. Már négyperces oxigénhiányos állapot is maradandó agykárosodást okoz a toxikológus szerint, és a rohamhoz elég egészen minimális adag is, például, ha az edényben korábban földimogyoró volt, vagy valaki kinyitott a közelben egy zacskó mogyorót.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×