eur:
400.07
usd:
368.12
bux:
74228.2
2024. október 19. szombat Nándor

Fuldokló medvét mentett a vadőr - nézze meg!

Másfél mázsás medvét mentett meg a fulladástól egy amerikai vadőr: a férfi gondolkodás nélkül a tengerbe vetette magát az altatólövedékkel meglőtt állat után.

A floridai tengerparton kószált, ezért nyugtatót lőttek egy feketemedvébe, hogy könnyebb legyen befogni és elszállítani, a rémült ragadozó azonban a habok közé vetette magát, és már-már a fulladás fenyegette.

Úszni csak rövid ideig tudott, hiszen, amint a nyugtató hatni kezdett, lábai egyre nehezebben mozdultak. Küszködését látva ugrott az állat után Adam Warwick vadőr.

"Nem tudtam, mit fogok csinálni, miután beugrottam a vízbe. Egy másodperc alatt döntöttem, dübörgött a véremben az adrenalin. A medve felé kezdtem tempózni, és megpróbáltam megakadályozni, hogy még messzebb ússzon a parttól" - magyarázta a 29 éves vadőr.

Ahogy a közelébe ért, Adam Warwick nem tudhatta, hogyan reagál majd a medve. "Látszott, hogy meg van zavarodva, és fogalmam sem volt, hogy elúszik-e előlem, vagy átkapaszkodik rajtam. Úgy tűnt, mintha fel akart volna mászni rám, és így megmenekülni a fulladás elől" - mesélte a férfi.

A vadőr végül egyik kezével az egyre koordinálatlanabb mozgású medve nyakát, a másikkal a hátát ragadta meg, majd a partra vonszolta, és néhány karmolással megúszta a kalandot.

Az állatot, amelyet egy helybeli markológépével emeltek ki a tengerből, egy nemzeti park területén engedték szabadon.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.21. hétfő, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Riadót fújtak a tudósok: az összeomlás szélén áll a földi élet több évezredes védőrendszere

Riadót fújtak a tudósok: az összeomlás szélén áll a földi élet több évezredes védőrendszere

Az üvegházhatású gázok kibocsátásával kapcsolatban általában szinte kizárólag az hangzik el, hogy mekkora terhet jelentenek a bolygóra nézve, milyen közvetlen hatással vannak a földi hőmérsékletre. Arról azonban ritkán beszélünk, hogy a földi ökoszisztémák természetes adottságaikból fakadóan képesek lehetnek ezen gázok, különösen a legnagyobb környezeti terhet jelentő szén-dioxid semlegesítésére. Kutatások alapján ez az évezredek óta harmonikusan működő rendszer hatékonyan tartotta körforgásban a földi élőlények által kibocsátott szén-dioxidot. Viszont a friss tanulmányok arról árulkodnak, hogy az elmúlt évek kiugróan magas hőmérséklete veszélybe sodorta a Föld ezen természetes védekező mechanizmusait.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×