eur:
394.05
usd:
356.47
bux:
72982.36
2024. szeptember 4. szerda Rozália

Egy szál cigarettával okozott botrányt a Rolling Stones gitárosa

Keith Richards, a Rolling Stones gitárosa 62 évesen már azt hihette, hogy vége a polgárpukkasztó éveknek és a botrányos koncerteknek. A zenész azonban úgy tűnik tévedett: egyetlen cigarettával sikerült magára irányítania a skót hatóságok figyelmét. Március óta ugyanis tilos Skóciában zárt, nyilvános helyen rágyújtani.

Talán lázadásból, talán csak feledékenységből Keith Richards a Rolling Stones glasgow-i koncertjén állítólag a színpadon meggyújtott, majd elszívott egy cigarettát.

A hatóságok figyelmét szemtanúk hívták fel az esetre, az önkormányzat pedig, amely hangsúlyozottan nem kivételezik a hírességekkel, most kivizsgálja az esetet.

Az elmúlt hónapokban ez nem az első nagy visszhangot kiváltott dohányzásos eset Skóciában.

Az Edinburgh-i Fringe Fesztiválon ugyanis megakadályozták a helyi hatóságok, hogy a Winston Churchillt játszó Mel Smith szivarra gyújtson a színpadon.

Azzal fenyegették meg ugyanis a színházat, hogy egyszerűen bezárják, ha dohányzáson kapják a színészt.

A tilalomba ütköző dohányzásért egyébként Skóciában 50 font, azaz több mint 20 ezer forint a büntetés.

Annak a menedzsernek pedig, aki megengedi, hogy a vezetése alatt működő intézményben dohányozzanak, 200 fontot, vagyis mintegy 82 ezer forintot kell fizetnie.

Címlapról ajánljuk

Mérgezés miatt rengeteg hal pusztul el most a magyar vizekben

A nyári forróságban nemcsak a nyílt vizek szintje csökkent drasztikusan, a tavak és folyók felmelegedése miatt oxigénhiány alakul ki, ami tömeges halpusztulást okoz. A Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet szóvivője, Lévai Ferenc szerint ezen a nyáron a szokásos halveszteség a többszörösére nőtt, az áremelést azonban el akarják kerülni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.04. szerda, 18:00
Virág Barnabás
a Magyar Nemzeti Bank alelnöke
Látványos ábrákon a "Kamala-hatás": így hozta vissza az alelnök a demokratákat a szakadék széléről

Látványos ábrákon a "Kamala-hatás": így hozta vissza az alelnök a demokratákat a szakadék széléről

Amilyen kiszámíthatónak tűnt az elején a 2024-es amerikai elnökválasztási szezon a 80 év körüli régi motorosok feltételezett visszavágójával, olyan gyorsasággal követték egymást a történelmi események a nyár folyamán. Kezdve Donald Trump volt elnök bírósági elítélésével, majd a hivatalban lévő demokrata, Joe Biden elbaltázott vitaszereplésén és a republikánus zászlóvivő ellen elkövetett merényletkísérleten át, egészen Biden jelöltségtől történő visszalépéséig július végén. Az amerikai sajtó olykor "európai stílusúként" hivatkozik az idei kampányra, hiszen a tüstént Biden helyébe lépő Kamala Harris alelnöknek kicsivel több mint három hónap állt rendelkezésére, hogy megfordítsa a demokraták csúfos vereségével fenyegető novemberi voksolást. Most, hogy már csak két hónap van hátra a választásig, a számok mögé néztünk, hogy kiderítsük, Harris mely szavazói csoportokban tudott javítani a demokraták esélyein, és ez mire lehet elég.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×