eur:
411.23
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Young asian woman wearing face mask and hand turning closed sign board on glass door in coffee shop and restaurant after coronavirus lockdown quarantine. Business crisis concept.
Nyitókép: TravelCouples/Getty Images

Idén is lesz igazgatási szünet – itt vannak az időpontok

Nyáron kilenc, télen három napra állnak majd le az állami hivatalok.

Nyáron 2023. augusztus 7. és 2023. augusztus 15. napja között kerül sor igazgatási szünet bevezetésére, a téli időszakban pedig 2023. december 27., 28., 29. napján. A kérdés kapcsán előkészített kormányrendelet kihirdetése a jövő hét első felében várható – értesült a Magyar Nemzet.

Ezekben a napokban áll majd le az államapparátus, csak a legfontosabb ügyeket lehet majd intézni.

Tavaly év végén december 22-től hirdetett meg igazgatási szünetet a kormány, ami egészen január 6-ig tartott. A hosszabbítás célja az energiafogyasztás optimalizálása volt, hiszen a szankciós energiaárak az államnak is jelentős többletkiadást jelentenek.

Idén év végén azonban nem várható hasonlóan hosszú szünet, a nyári leállás pedig kilencnapos lesz.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×