eur:
411.04
usd:
394.53
bux:
79365.5
2024. november 22. péntek Cecília
Egészségügyi dolgozók a Johnson & Johnson kizárólagos tulajdonú leányvállalata, a belga székhelyű Janssen Pharmaceutica gyógyszergyártó cég által kifejlesztett koronavírus elleni vakcinát szállítják egy badalonai kórházban 2020. december 17-én. Az oltóanyagot önkénteseknek adják be a klinikai vizsgálatok harmadik fázisában.
Nyitókép: MTI/EFE/EPA/Enric Fontcuberta

Kiderült, mi lesz a Janssen-oltás sorsa Magyarországon

Gulyás Gergely kancelláriaminiszter a Kormányinfón az amerikai koronavírus-vakcina jelenéről részletesebben is beszélt. A párhuzam egyelőre tökéletes az AstraZeneca-vakcina történetével.

A Kormányinfón egyértelművé vált, mit tesz a kormány a sokak szerint bizonytalan helyzetben a vérrögképződéses esetekkel összefüggésbe hozott AstraZeneca- és Janssen-oltásokkal kapcsolatban.

Ismert, a vérrögképződés kockázatát az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) a brit után az amerikai készítménnyel kapcsolatban is megállapította annak rögzítése mellett, hogy mindkét oltás kockázata eltörpül a be nem adásával járó kockázatokkal szemben, nagyon ritka mellékhatásként kell feltüntetni a tájékoztatóban és beszámolni róla az oltás beadásakor.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki tájékoztatón közölte, a magyar orvosok, virológusok és járványügyi szakemberek semmivel sem rosszabbak, mint másokéi, "még talán jobbak is". Rájuk alapozva

"a kormány a Janssen-oltás esetében is elrendelt egy vizsgálatot, ezt követően fog arról dönteni, hogy az alkalmazzák-e itthon vagy sem"

- utalt arra, hogy a brit oltás esetében is történt ilyen vizsgálat a magyar hatóságok részéről.

A Janssennel kapcsolatos vizsgálatot a Nemzeti Népegészségügyi Központ ma is végzi, az AstraZenecával kapcsolatban viszont már befejezte az NNK és az EMA is, azt megállapítva, hogy lehet alkalmazni.

Ismert, szállítási nehézségek miatt egyelőre nem érkezett meg Magyarországra a már megvásárolt, valamivel kevesebb, mint 30 ezer amerikai koronavírus-védőoltás, ezt a kieső mennyiséget kínai oltásból pótolja a magyar kormány. Az EU - amelyen keresztül Magyarországra kerülnének az oltóanyagok - mindenesetre elállt attól, hogy további szállítmányokat rendeljen akár a Janssen, akár az AstraZeneca oltásából.

Az egydózisos amerikai vakcináról ITT olvashat részletesebben.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.

Aki fittyet hány a hóhányásra, csúnyán megjárhatja

A hirtelen jött hideg és hóesés nem csak az autósokat, a tömegközlekedőket, de a gyalogosokat is próbára teszi. Az ingatlantulajdonosoknak pedig fokozott figyelmet kell fordítaniuk a környezetükre, hiszen a havas vagy jeges járdák csúszásmentesítése az ő feladatuk, jogi felelősség terhelhetik őket, ha valaki elesik és megsérül.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×