eur:
401.9
usd:
371.11
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Szavaznak a képviselők az alaptörvény hetedik módosításáról az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. június 20-án. A törvényhozás 159 igen, 5 nem szavazattal fogadta el a módosítást a kormány kezdeményezésére, amely szerint az állam alapvető kötelessége az ország alkotmányos önazonosságának és keresztény kultúrájának védelme, és Magyarországra idegen népesség nem telepíthető be.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Adóváltoztatásokról szavaznak a képviselők

Az Országgyűlés ma több mint tíz előterjesztésről szavaz, köztük a kormány legfrissebb adóváltoztatási javaslatairól.

A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit szavazások követnek.

A képviselők ekkor az adózást érintő módosítások mellett elfogadhatják a tavalyi költségvetés zárszámadását és új törvényt hozhatnak a családi gazdaságokról.

A határozathozatalok után a kormány vagyongazdálkodást érintő törvénymódosító javaslatáról tarthatnak általános vitát, majd további nyolc előterjesztésről is tárgyalhatnak.

A Ház szerdán az alaptörvény kilencedik módosításáról, valamint a választási törvény módosításról folytat általános vitát, míg csütörtökön és pénteken további tizenkilenc előterjesztést tárgyalnak a képviselők.

Az ülés november 23-án, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések hangozhatnak el.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 08:26
×
×
×
×