eur:
399.86
usd:
365.38
bux:
0
2025. április 3. csütörtök Buda, Richárd
Nyitókép: Pixabay

Féloptimista a magyar turizmus

Budapesten pünkösdkor is nulla volt a szállodák kihasználtsága, de július-augusztusra akár a tavalyi év 70-80 százalékos foglalási számait is hozhatja a szektor országosan – mondta az InfoRádiónak Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.

Vegyes tapasztalatokról lehet beszámolni - kezdte a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke. A pünkösdi hétvégén is voltak vidéki szállodák, amelyek már egészen jó, 50-60 százalékos foglaltsággal működtek, egy-két balatoni ház még ennél kicsit jobban teljesített, de sok hotel csak 15-20 százalékos foglaltsággal bírt. Flesch Tamás kiemelte: Budapesten viszont nulla volt a foglaltság május utolsó hétvégéjén.

"A foglalásokon az látszik, hogy július-augusztusra már elindulnak.

Akik mernek utazni, azokat nagyjából nem igazán zavarja a kialakult helyzet. Sőt, inkább azt mondják, hogy jó lenne, ha már a személyzetnek se kellene maszkot hordania és nem lenne a védőtávolság" - mondta Flesch Tamás.

Szavai szerint úgy tűnik, hogy az emberek - aki utazik - viszonylag hamar elfelejtik, hogy mi történt. Aki meg nem utazik, az meg valószínűleg egy jó darabig még nem fog utazni, mert úgy gondolkodik, hogy egyelőre nem meri ezt megtenni - tette hozzá az elnök.

Egészen biztosak benne, hogy az idei év a belföldi turizmusról tud csak szólni. "Ami egyébként nagyon jó, és a SZÉP-kártyának a jótékony hatása is biztosan segít majd a belföldi szállodáknak. Azt gondoljuk, hogy

a nyáron egészen elfogadható foglaltság lesz, reményeink szerint a tavalyi évinek 75-80 százalékát is fogja majd hozni,

ami ahhoz képest, hogy egy-két hónappal ezelőtt hogyan állt a szállodaipar, elfogadható számnak tűnik" - jelentette ki Flesch Tamás.

Az elnök szerint korai még arról beszélni, milyen hatása lesz a járványnak a szektor munkaerőpiacán. Úgy fogalmazott, hogy

rövid távon lehet találni alkalmazottakat, közép-hosszú távon nem tudják, hogyan alakul.

Vannak olyanok, akik elmentek más szektorokba, és nem tudni, hogy vissza fognak-e térni a turizmusba. Vannak, akik már elindultak Ausztriába, ahol korábban is dolgoztak.

"Ettől függetlenül bizakodóak vagyunk, hogy ahogy folyamatosan nyílnak a szállodák és vendéglátóipari egységek, lesz megfelelő mennyiségű és képzett munkaerő" - mondta Flesch Tamás.

Úgy fogalmazott, azt még nem lehet látni, hogy pontosan mi fog történni, de féloptimista az ágazat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Minden importra vámot jelentett be Donald Trump, az EU 20 százalékosat kapott
tudósítónktól

Minden importra vámot jelentett be Donald Trump, az EU 20 százalékosat kapott

Bemutatta a világnak védővámjait Donald Trump. Az amerikai elnök minden, külföldről érkező termékre minimum 10 százalékos vámot vetett ki, még közeli szövetségeseire is, és további 25 százalékot az import autókra. Ez egy kereskedelmi háború nyitánya lehet. Cikkünkben összeszedtük a vámmal sújtott országok listáját.

Másodlagos amerikai büntetővám Magyarországnak? - Szakértő: Trump cukorkát és korbácsot is használ

Donald Trump másodlagos büntetővámokat helyezett kilátásba azok ellen az országok ellen, amelyek orosz olajat vásárolnak. Az amerikai elnök bejelentését többen úgy értelmezik, hogy minden olyan importot büntetővám sújtana, amely orosz olajat importáló országból származik. A lépés ennek értelmében Magyarországot és Szlovákiát is érintené. A Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitika Üzletágának vezetője szerint azonban Trump csak fenyegetőzik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.03. csütörtök, 18:00
Sótonyi Péter
az Állatorvostudományi Egyetem rektora
Totális vámháborút indított Trump – Itt vannak az első piaci reakciók

Totális vámháborút indított Trump – Itt vannak az első piaci reakciók

Donald Trump szerdán jelentette be, hogy az Egyesült Államok legfontosabb kereskedelmi partnereire büntetővámokat vet ki, ez pedig világszerte nagy hullámokat vetett a világ tőkepiacain. Ma reggel az ázsiai részvénypiacokon elindult az esés, a főbb piacok közül a legnagyobb mértékben a japán részvénypiacok estek, a határidős részvényindexek nagy esést vetítenek előre az európai és az amerikai tőzsdéken is, közben gyengült a dollár, az arany pedig új történelmi csúcsra emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×