eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Az otthonápolási díj emelését követelték a Parlamentben

Az otthonápolás munkává nyilvánítását követelik az ellenzéki pártok és egy civil szervezet.

Nyilvánítsák munkává az otthonápolást és adjanak tisztességes fizetést az elvégzőinek - ezt kéri az országgyűlési képviselőktől Csordás Anett, a "Lépjünk, hogy léphessenek" Közhasznú Egyesület képviselője, aki egy kerekesszékben közlekedő, halmozottan sérült kisfiú társaságában jelent meg az Országházban.

"Ha a hónap folyamán nem kapjuk meg az azonnali 50 ezer forintos emelést, amit kértünk, akkor szeptember 28-án újra kiállunk a Parlament elé, és addig fogjuk ezt folytatni, amíg nem történik változás, hiszen ez a helyzet jelenleg tarthatatlan és lehetetlen" - mondta Csordás Anett.

Az otthonápolás témája a plenáris ülésen is szóba került. Tordai Bence, a Párbeszéd frakciójának tagja arra hívta fel a figyelmet, az otthonápolást Romániában munkaviszonyként ismerik el és havi 130 ezer forint fizetéssel honorolják, Magyarországon viszont 53 ezer forinttal alázzák meg az érintett családokat.

"Egy kormány, egy politikai rendszer erkölcsi minőségét az mutatja meg, ahogyan a közösség legkiszolgáltatottabb tagjaival bánik, ahogy rájuk gondoskodik - illetve jelenleg nem gondoskodik" - jelentette ki a politikus.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára válaszában felsorolta a kormány szociálpolitikai intézkedéseit a béremeléstől a családi adózásig. "Volt olyan kormányzat, amelyik minden pénzügyi vagy politikai hatalmassággal szembe mert szállni az emberek érdekében azért, hogy akik nehéz helyzetbe kerülnek, vagy azért, mert keveset keresnek, vagy mert sokan a nagycsaláddal együtt a szegénységet is vállalták 2010 előtt, vagy azért, mert a bankok akarnak rajtuk nyerészkedni, akkor ez a Fidesz volt.

Varju László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője szerint az Emberi Erőforrások Minisztériuma azt írta nekik, hogy még szeptemberben tárgyalni fognak az otthonápolásról, bár erre az érintetteket tömörítő civil szervezetet nem hívták meg, A DK-hoz hasonlóan az MSZP is követeli, hogy a halmozottan sérült hozzátarotójukról napi 24 órában gondoskodók ne napi 1760 forint segélyt kapjanak, hanem jóval többet, és ne 12 ezren, mint most, hanem 52 ezren. A szocialisták szerint az otthonápolás munkaviszonnyá minősítése évente 6 milliárd forintból megoldható lenne.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×