eur:
397.07
usd:
360.15
bux:
71742.77
2024. szeptember 10. kedd Hunor, Nikolett

Fidesz: az SZDSZ koncepciója külföldön kudarcot vallott

A Fidesz szerint a több-biztosítós rendszer bevezetése az egészségügyben az ellátás drágulását, így a járulék emelését eredményezi - a párt alelnöke erről a nemzetközi tapasztalatok összegezéseképpen beszélt.

Pelczné Gáll Ildikó Budapesten elmondta: több tanulmányt áttekintettek, és azt a következtetést vonták le, hogy a magántőke bevonása az egészségügyi ellátásba a működési költségek növekedésével, a profitelvárás megjelenésével és a járulék emelésével járna.

A politikus egy 2004-ben készült OECD tanulmány megállapítását összegezve közölte: a munka készítői nem ismernek olyan országot, ahol a több-biztosítós modell eredményes lenne.

Egy másik, európai uniós tanulmányt említve Pelczné Gáll Ildikó azt mondta: az állami egészségbiztosítók fenntartása az esélyegyenlőség biztosítását jelenti, mert ebben az esetben a legalacsonyabbak a működési költségek, és a makrogazdasági mutatók is ekkor a legjobbak.

Negatív példák


Az Egyesült Államokat említve a Fidesz alelnöke közölte: 40 millió állampolgára ellátatlan, a chilei tapasztalatok pedig azt mutatják: a gazdagokat az üzleti, míg a szegényeket az állami biztosító látja el. Ez utóbbi esetben az alacsony jövedelmek miatt a befizetett pénz nem elég a megfelelő ellátáshoz.

A szomszéd országok közül Pelczné Gáll Ildikó Csehországot és Szlovákiát említette, ahol szerinte a több biztosító megjelenése nem jelentette a minőségi szolgáltatások kialakulását.

A Fidesz alelnöke úgy vélte, a kormány mai elképzelése a globális tőkét szolgálja, hozzátéve: nem a biztosítómodell-váltás az egészségügyi reform kulcsa; ehelyett a jelenlegi rendszert kell fejleszteni.

MSZP: csak a kiegészítő területen

Schvarcz Tibor, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szocialista alelnöke közölte: pártja olyan biztosítási rendszert képzel el, ahol az egészségbiztosítás megmarad az egy kockázatközösségen alapuló biztosítónál.

A politikus hangsúlyozta: az MSZP nem támogatja a versengő üzleti magánbiztosítók rendszerét, legfeljebb a kiegészítő biztosítások területén, ilyen lehet az ápolási-, a baleset-, illetve a rokkant biztosítást.

Címlapról ajánljuk

Rajnai Gergely: új politikai kommunikációról árulkodik a kötcsei beszéd

A Méltányosság Politikaelemző Központ vezető elemzője szerint Orbán Viktor kötcsei beszéde arról tanúskodik, hogy a kormányoldal új tónusra áll át a június 9-ei választások eredményére reagálva. Rajnai Gergely úgy látja, hogy a kormányfő megpróbál bűnbakot képezni Matolcsy György jegybankelnökből.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.11. szerda, 18:00
Bartal Tamás
a Magyar Közút Nonprofit Zrt igazgatósági elnöke, az Építési és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára
Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdék ma nagyrészt emelkedtek a vártnál jobb kínai külkereskedelmi statisztikákat követően, míg Európában vegyesek voltak a mozgások, délután érkezett meg egy lefordulás az autóipari részvények mélyrepülésével együtt. Az USA-ban eközben folytatódik a visszapattanás a technológiai részvények vezetésével. Reggel megérkezett a magyar inflációs adat, ami jóval alacsonyabb lett a júliusban mért értéknél, és az elemzők által vártnál is kedvezőbben alakult. Fontos bejelentést tett emellett a Mol: az olajtársaság megállapodást kötött a folyamatos kőolajszállításról a Barátság kőolajvezetéken keresztül, ami a befektetők számára megkönnyebbülést jelent a szállítás kapcsán hónapok óta húzódó bizonytalanságok után - a bejelentés után emelkedik a Mol árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×