eur:
393.93
usd:
356.38
bux:
72982.36
2024. szeptember 4. szerda Rozália

Mit tesz ön a Duna megóvásáért?

A magyar lakosság a Duna fő értékének az ivóvíz biztosítását tekinti és a legjelentősebb veszélyforrásnak az ipari szennyezést tartja - derült ki a WWF Magyarország felméréséből.

A 15 évesnél idősebbek megkérdezésével zajlott reprezentatív felmérésből az is kitűnik, hogy a magyarok nem tartják elég jelentősnek a háztartások okozta vízszennyezést, illetve nincsenek megfelelően tisztában a Duna természeti, sportolási és gazdasági értékeivel - mondta el az InfoRádióban Márkus Ferenc, a WWF Magyarország igazgatója.

Kevesen tudják, hogy a budapesti szennyvíz több mint fele még mindig tisztítatlanul folyik a Dunába, ez pedig sokkal több veszélyt jelent a folyó számára, mint az ipari szennyezés.

Arra a kérdésre, hogy mit tesz a Duna megóvása érdekében, a legtöbb válaszoló annyit mondott: nem szemetel. Ennek ellenére a folyó és az ártere igen szemetes. A szakértő ezt nem tartja komoly vállalásnak, inkább emberi kötelességnek. Mint mondta, hasznos lenne fellépni az árterek beépítése ellen, és az is, ha az emberek a motoros vízi sportok helyett inkább a kajakot vagy a kenut választanák.

A WWF most egy gazdasági elemzést készít arról, hogy a dunai hajózást milyen tényezők segítik leginkább. Ebből kiderül, hogy nem feltétlenül az élővilágot megsértő medermélyítés a legfontosabb tényező. Sokkal fontosabb, hogy legyen megfelelő számú és minőségű kikötő, valamint vasúti kapcsolat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Mérgezés miatt rengeteg hal pusztul el most a magyar vizekben

A nyári forróságban nemcsak a nyílt vizek szintje csökkent drasztikusan, a tavak és folyók felmelegedése miatt oxigénhiány alakul ki, ami tömeges halpusztulást okoz. A Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet szóvivője, Lévai Ferenc szerint ezen a nyáron a szokásos halveszteség a többszörösére nőtt, az áremelést azonban el akarják kerülni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.04. szerda, 18:00
Virág Barnabás
a Magyar Nemzeti Bank alelnöke
Látványos ábrákon a "Kamala-hatás": így hozta vissza az alelnök a demokratákat a szakadék széléről

Látványos ábrákon a "Kamala-hatás": így hozta vissza az alelnök a demokratákat a szakadék széléről

Amilyen kiszámíthatónak tűnt az elején a 2024-es amerikai elnökválasztási szezon a 80 év körüli régi motorosok feltételezett visszavágójával, olyan gyorsasággal követték egymást a történelmi események a nyár folyamán. Kezdve Donald Trump volt elnök bírósági elítélésével, majd a hivatalban lévő demokrata, Joe Biden elbaltázott vitaszereplésén és a republikánus zászlóvivő ellen elkövetett merényletkísérleten át, egészen Biden jelöltségtől történő visszalépéséig július végén. Az amerikai sajtó olykor "európai stílusúként" hivatkozik az idei kampányra, hiszen a tüstént Biden helyébe lépő Kamala Harris alelnöknek kicsivel több mint három hónap állt rendelkezésére, hogy megfordítsa a demokraták csúfos vereségével fenyegető novemberi voksolást. Most, hogy már csak két hónap van hátra a választásig, a számok mögé néztünk, hogy kiderítsük, Harris mely szavazói csoportokban tudott javítani a demokraták esélyein, és ez mire lehet elég.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×