eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Felülvizsgálná a vatikáni szerződést az SZDSZ

Az SZDSZ javasolni fogja a kormánynak a vatikáni szerződés felülvizsgálatát, mert elfogadhatatlannak tartja, hogy az egyházi iskolák iagzaságtalan versenyelőnyhöz jussanak.

Fodor Gábor szabad demokrata ügyvivő az InfoRádióban elmondta: azt szeretnék, ha a kabinet tárgyalások útján rendezné a vatikáni szerződésnek azon passzusait, amely alapján igazságtalan és elfogadhatatlan versenyelőnyhöz jutnak az egyházi iskolák.

Mint mondta: az SZDSZ azt szeretné, ha az egyházi iskolák is ugyanolyan támogatást kapnának, mint mások.

Fodor Gábor szerint a liberális párt azt is kifogásolja, hogy a személyi jövedelemadó egyházaknak felajánlható 1 százalékos támogatásra vonatkozóan a szerződés tartalmaz biztosítékot arra, hogy ha nem gyűlik ebből össze annyi, amennyire számíthattak volna az egyházak, akkor is van egy bizonyos összeg, amit biztosan megkap a katolikus egyház.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×