eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Megint nem döntöttek az északi Duna-hídról

Ismét elhalasztotta a Fővárosi Bíróság a döntést az északi Duna-híd ügyében. A halasztásra azért került sor, mert egy civil szervezet közölte: a felperes oldalán beavatkozóként venne részt az eljárásban.

A Szigetmonostor önkormányzata és a Közlekedési Főfelügyelet között tartó közigazgatási perben azért nem született ítélet, mert egy civil szervezet jelezte: felperesi oldalon beavatkozóként szeretne részt venni az eljárásban.

Marosi Ildik, az ügyben eljáró bíró hangsúlyozta: az érintett civil szervezet képviselője csak írásbeli kérelmet nyújtott be és nem jelent meg a tárgyaláson, azért azt el kellett halasztani.

Szigetmonostor önkormányzata azért indított pert a Közlekedési Főfelügyelet ellen, mert az engedélyezte az M0-ás autópálya északi Duna-hídjának megépítését, de a felperes szerint az eljárásnál nem vettek figyelembe egy környezetvédelmi szakhatósági engedélyt.

Ebben az önkormányzat képviseletében eljáró Pintér István ügyvéd szerint az szerepelt, hogy a nagy híddal egy időben egy másik, kis híd megépülésére is szükség van, ami a szigetmonostoriak szerint megkönnyítené a közlekedést.

A település önkormányzata és a Közlekedési Főfelügyelet között húzódó perben már csak a nyári tárgyalási szünetet követően, augusztus végén születhet döntés.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×