eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Díjemelések: mi lesz az iskolákkal és a kórházakkal?

A fővárosi Fidesz-MKDSZ frakció szerint nem lehet a budapesti kórházakra és iskolákra terhelni a drasztikus közüzemi díjemeléseket. Vajda Pál főpolgármester-helyettes szerint "a dinamikus városvezetés" megoldja a problémát.

Wintermantel Zsolt frakcióvezető-helyettes az InfoRádióban azt mondta: arra kérik a főpolgármestert, hogy készíttessen felmérést arról, hogy miként érinti a megszorító csomag ősszel az önkormányzati intézményeket.

A fideszes politikus hozzátette: számításaik szerint csak a 30 százalékos gázáremelés 50 millió forintos plusz kiadást jelent az év utolsó három hónapjában egy nagyobb fővárosi kórháznak.

Wintermantel Zsolt úgy vélte: veszélybe kerülhet az egészségügyi intézmények és az iskolák működése, mert ekkora díjemelést nem tudnak kigazdálkodni.

"A dinamikus városvezetés" megoldja a problémát

Vajda Pál szocialista főpolgármester-helyettes közölte: "az energiaár-változás kérdését, merem remélni, hogy a 400 milliárdos költségvetésen belül, nem egészen súlyos problémaként lehet kezelni".

A városvezető hozzátette: "akár hiszik, akár nem, ilyen dinamikus városvezetés mellett, amit megtapasztalhattak, most már az elmúlt 16 évben", megoldják a problémát.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×