eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

Behozhatatlan a Fidesz-KDNP előnye, Orbán Viktor alakíthat ismét kormányt

A szavazok 95 százalékának megszámlálása után úgy tűnik, ismét kétharmadot szerezhetnek a kormánypártok az új parlamentben.

A Nemzeti Választási Iroda mandátumszámítása szerint a Fidesz-KDNP-nek 135, az Egységben Magyarországért pártjainak 56, míg a Mi Hazánknak 7 mandátuma lehet az új Országgyűlésben. Bejut a német nemzetiségi képviselő, Ritter Imre.

Ezzel az is eldőlt már, hogy Orbán Viktor sorozatban negyedszer, összesen pedig ötödször alakíthat kormányt, és már csak az a kérdés, hogy sorozatban negyedik alkalommal is kétharmados parlamenti többség áll-e majd mögötte.

A feldolgozott adatok alapján a Fidesz-KDNP 47 listás és 88 egyéni képviselői helyet szerezhet, az ellenzéke 38 listást és 18 egyénit, míg a Mi Hazánk minden képviselője listáról kerülhet be a parlamentbe.

Az országos listán eddig a Fidesz-KDNP 2 540 196 szavazatot könyvelhetett el, ez az összes megszámolt voks 53,25 százaléka. Az Egységben Magyarországért 1 662 502 szavazata 34,85 százalékot ér, és a Mi Hazánk bőven megugorja az ötszázalékos bejutási küszöböt (6,24 százalék).

Az MKKP nem jut be a parlamentbe, nagyjából a szavazatok három százalékára számíthat (3,25 százalék).

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×