eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia

Fájó, de szükség van a cseh pulykavérfürdőre

A levágásra szánt nagytestű madarak összsúlya meghaladja a 400 tonnát. Az állatorvosoknak a tűzoltók is besegítenek. Péntekig kellene végezniük a munkával.

A Pardubicei járásban található településen válsághelyzetet hirdettek, a helyszínre pedig személyesen látogatott el Miroslav Toman földművelésügyi miniszter, aki a kormány tagjait is felkérte a segítségnyújtásra.

„Természetesen egyeztettünk a védelmi miniszterrel a katonák esetleges bevetéséről” – tájékoztatott a cseh agrártárca vezetője.

A katonákra egyelőre még nem volt szükség a pulykafarmon, de a tűzoltók éjt nappallá téve dolgoznak a szárnyasok likvidálásán, szigorúan betartva a higiéniai előírásokat. Minden helyszínen dolgozónak egyszer használatos védőfelszerelésbe kell öltöznie, a kezükre gumikesztyűt húznak, arcukat védőmaszk takarja. A szakemberek állítják,

a településen élők egészségi állapota nem forog veszélyben, mert a farmot lezárták, a csarnokot, melyben a szárnyasok vannak, izolálták.

A legnagyobb félelmet mégis az okozza, nehogy a kór más, kisebb tenyészeteket is megfertőzzön.

Martin Netolický tűzoltóparancsnok bízik benne, hogy a Slepoticén megjelent madárinfluenza máshol nem üti fel a fejét az országban.

„Örülni fogunk, ha itt sikerül végeznünk a munkával. Remélem, hogy más gócpont már nem lesz, de ezt előre nem lehet tudni biztosan. Mindent megteszünk azért, hogy máshol ne legyen szükség hasonló beavatkozásra” – mondta a tűzoltóparancsnok.

A több száz tonna leölt szárnyast

dögégetőkbe szállítják,

így kerül sor a teljes felszámolásukra.

Az üggyel foglalkozó állatorvosok nem találtak a korábban veszélyeztetett övezetté nyilvánított régióban más baromfitelepet, melyet megtámadott volna a kór. De mivel ez volt az egyik legnagyobb tenyészet a Pardubicei járásban, ezért a tulajdonos kára több millió koronára tehető.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×