eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre

Hűségesküre kötelezhetik a bevándorlókat Angliában

Dame Louise Casey kormánybiztos a brit parlament Helyigazgatási és Társadalompolitikai Bizottsága előtt ismertette a bevándorlók integrációjáról végzett felmérés eredményeit. Javasolta, hogy a Nagy-Britanniába letelepedőket, a kelet-európaiakat is, kötelezzék integrációs eskütételre.

Dame Louise Casey brit kormánybiztos rámutatott, hogy a tömeges bevándorlás miatt a helyi közösségek nem tudnak megbirkózni az újonnan érkezők integrálási problémáival. A beilleszkedéssel foglalkozó tanulmány szerint egyes közösségek társadalmi feszültség kialakulásától tartanak, tehát az integráció fokozottabb elősegítésére van szükség. A kormánybiztos javasolta, hogy a bevándorlókat már közvetlenül az érkezésük után, sőt esetleg már előbb, kötelezzék integrációs eskü letételére. Ebben meg kellene fogadniuk, hogy betartják a brit közösségi szabályokat.

Az angolokat ugyanis irritálják és bevándorlóellenessé teszik a még olyan triviálisnak tűnő apróságok is, mint az, hogy az újonnan jöttek az autóbuszmegállónál nem állnak sorba, vagy az, hogy a begyűjtés kijelölt napjaitól függetlenül rakják ki a járdára a műanyag szemeteszsákjaikat.

Ezek bosszantó, de jelentéktelenebb problémák, a lényeg inkább az - mondta a kormánybiztos, hogy a bevándorlók gyermekei már a tolerancia és a demokrácia szabályainak elfogadása, valamint az egymás iránti tisztelet szellemében nőjenek fel.

Ezért helytelen - mutatott rá Dame Louise Casey, ha a bevándoroltak túlzott társadalmi elkülönülést hirdető és szorgalmazó magániskolákba járnak. Továbbá hallatlanul fontos az újonnan érkezők szponzorált nyelvoktatása is. Milliókat lehet ugyanis megtakarítani azon, ha a közérdekű tudnivalókról nem kell tucatnyi nyelvre lefordított tájékoztató brosúrákat nyomtatni.

A beilleszkedési kormánybiztos kitért arra is, hogy az iskolákban a tanítók és tanárok nem mernek szót emelni a vallási eredetű szegregáció túlzásai ellen, mert "rasszistáknak" bélyegzik őket.

"Szélsőséges elemek csak két helyen találhatók a szélsőjobb azon köreiben, amelyek a problémákból tőkét akarnak kovácsolni, illetve az iszlám fundamentalistáknál, akik akadályozzák a beilleszkedést" - fogalmazott.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×