eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Külföldieket zaklattak a Brexit után

Külföldieket zaklattak a Brexit után

A Nagy-Britanniai Brexit-népszavazás felbátorította az idegengyűlölőket Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban több, európai migránsok és brit etnikai kisebbségek számlájára elkövetett sérelmet jelentettek.

„Kilépés az EU-ból, elég volt a lengyel férgekből” - ilyen feliratú lapokat dobtak be lengyel családok postaládáiba Huntington városban, Cambridgeshire megyében. A helyi média szerint iskolák előtt is osztogatták az angol és lengyel nyelvű lapokat és azokat lengyel gyerekek is látták.

A brit lapok szerint több, mint száz, - itteni szóhasználattal élve – faji alapú incidenst és gyűlölet-cselekményt jelentettek a hétvégén a Nagy-Britannia EU-tagságának feladásáról szóló népszavazás után.

Több elkövető is a Brexit-tábor győzelmével indokolta megjegyzéseit.

London egyik keleti kerületében a győzelmet követő órákban készült videón egy autóban ülő férfinek azt mondják: menjen vissza, ahonnan jött. Egy olasz állampolgárra üveggel támadtak, mert megkérdezte valakitől, hogyan szavazott.

A Facebookon már csoportot hoztak létre az incidensek dokumentálására.

Egy lengyel PhD hallgató arról mesélt, hogy megszólította egy nő, hogy lengyel-e. Jobb, ha „fél” – mondta, és közölte: vízumot kell szereznie, ha az „ő országában” akarna maradni.

London Hammersmith-kerületében idegengyűlölő üzenetet festettek a helyi lengyel kulturális központ falára, az ügyben nyomozást indított a rendőrség.

De nemcsak nyugat- vagy kelet-európaiakat értek inzultusok vagy támadások, hanem britnek született, indiai vagy pakisztáni származású lakosokat is.

Ők is megkapták a Brexit-pártiaktól, hogy „pakoljanak, mert az ő távozásukra szavaztak”.

Glocester városában az egyik helyi Tesco pénztára előtt álló sorban pedig egy brit férfi fennhangon követelte, hogy a külföldiek fedjék fel a kilétüket. „Spanyol vagy? Olasz vagy? Román vagy?” – faggatott egy férfit. „Nem, angol” – szólt a válasz.

Egy lengyel nőnek a buszon szóltak be, hogy szálljon le, menjen csomagolni egy másiknak a kávézóban, ahol dolgozik.

Jess Phillips munkáspárti képviselő a parlamentben jelentést akar kérni arról, hogy a Brexit-voksot követően hány gyűlölet-cselekmény történt.

Sok brit szavazó nincs tisztában azzal, hogy az EU-népszavazást követően akár két évig is eltarthat, mire Nagy-Britannia hátat fordíthat az Uniónak és új bevándorlási szabályokat vezet be. Emellett, az Out-kampány több vezetője azt ígérte, hogy a már brit földön élő Európai Uniós migránsokat nem küldik haza. Kérdés, hogy ezzel mennyire nyugtatták meg őket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×