A fent említett robotokon kívül számos más kreációja is van az amerikai Massachusetts Institute of Technology (MIT) műszaki egyetemről indult csapat által 32 éve alapított Boston Dynamicsnak. A cég 2017-ig a Google leányvállalata volt, 2020 óta a koreai Hyundai a tulajdonosuk. A Hyundai azóta jó hasznát veszi anyagmozgató raktári robotjaiknak, mint amilyen például a kerekeken egyensúlyozó Handle.
Ugyancsak a cég fejlesztése az emberi formájú Atlas, amelynek csütörtökön új generációját mutatták be. A két fejlesztés mozgása közti különbség hatalmas, elég csak belenézni a régitől búcsúzó és az újat köszöntő videókat.
Mint az Index írja, az új Atlasról nem lógnak kábelek. Hidraulika helyett már elektromotorok mozgatják a tagjait. Kisebb lett, és a fehér "lovagi páncélt" valamivel rajzfilmesebb hangulatú, szürke "fémmentére" cserélte. De a legnagyobb dobás, hogy nagyon profin jár, és persze a fejlesztők azt is tökéletesen kiaknázzák, hogy a robot testrészeit nem kötik a természetes élettani korlátok. Ráadásul nagyon könnyen meg tud fordulni szűk helyeken, ami ipari feladatoknál nagy előny. Az új Atlassal az MIT ismét előzi a versenytársait.
Az Atlas ugyanis ma már korántsincs egyedül, az elmúlt évek során elkezdett felzárkózni a mezőny. Az Elon Musk-féle Tesla-robotot, az Optimust láthattuk harisnyába öltözött emberből ruha hajtogatását finom mozdulattal végző, valódi robottá válni. Ott van továbbá a ChatGPT-t fejlesztő OpenAI robotja, a Figure 01, amint ide-oda pakol dolgokat, de keresztkérdésekre is válaszol közben. A lassan kibontakozó robotforradalom fontos szereplője továbbá az Apptronik Apollója, aki a "szexi" vonalat képviseli, de egyébként dobozol, és óvatosan lépeget. Az erősebbek közé tartozik a mezőnyben az Agility robotja, a Digit, amely már az Amazon raktáraiban pakolászik - foglalta össze a lap.
Az Atlas egyelőre nem lesz megvásárolható, a közeljövőben a Hyundai üzemeiben fogják tesztelni. A Boston Dynamics igazgatója jelezte, hogy szeretnének az árumozgatásnál tovább lépni - az új Atlast minden bizonnyal összetettebb feladatkörökben fogják bevetni, mint versenytársait.