eur:
410.9
usd:
394.24
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Nyitókép: Pixabay

Egy kiirthatatlan organizmus a felelős már minden ötödik bakteriális fertőzésért

Csak az antibiotikum-használat visszaszorítása javíthat a helyzeten a WHO szerint.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közelmúltbeli megállapításai rávilágítottak a helyzet súlyosságára: már minden ötödik bakteriális fertőzést az antibiotikum-rezisztens organizmusok okoznak az OECD-régióban – írja a Portfolio.

A kutatás szerint 2035-re a nehezen kezelhető fertőzések szempontjából kulcsfontosságú, széles spektrumú antibiotikumokkal szembeni rezisztencia több mint kétszer olyan gyakori lehet az OECD-országokban, mint 2005-ben volt. Különösen Németország küzd az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szűk célcsoportú antibiotikumok használatára vonatkozó célkitűzéseinek teljesítéséért, amit a széles spektrumú antibiotikumok túlhasználata csak súlyosbít. Ezek a mikrobák elsősorban a kórházi fertőzések miatt veszélyesek.

A német egészségügyi minisztérium lépéseket tesz, hogy visszaszorítsa az antibiotikum-használatot, mert szakértők szerint a német kórházakban minden negyedik beteg antibiotikum-kezelést kap, ami jóval magasabb arány, mint az indokolt lenne.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×