eur:
411.97
usd:
393.93
bux:
79820.53
2024. november 25. hétfő Katalin
Koronavírusteszt végzése közben mintát készülnek cseppenteni az antigén gyorsteszt paneljére a Budapest Főváros Kormányhivatala Nyugdíjbiztosítási Főosztálya dolgozóinak koronavírus-szűrésén a VIII. kerületi Fiumei úton 2020. december 8-án. a Budapest Főváros Kormányhivatala Nyugdíjbiztosítási Főosztálya dolgozójától az intézményben, a VIII. kerületi Fiumei úton 2020. december 8-án. A területi közigazgatásban dolgozók koronavírus-tesztelésével folytatódott az országos célzott csoportos tesztelés, amelyben felhasználják a bölcsődék, óvodák, nevelési és oktatási intézmények és szociális otthonok kéthetes tesztelése során szerzett tapasztalatokat. A kormány november 20-án indított átfogó, országos célzott csoportos tesztelést, hogy felmérje a fertőzöttek arányát azokban a hivatásokban, amelyekben a dolgozók jellemzően sok állampolgárral vannak kapcsolatban munkájuk során, illetve a vírus szempontjából veszélyeztetett csoportokat látnak el.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Tapasszal a koronavírus ellen

3–5 éven belül kezdődhet meg annak a védőoltásnak a kereskedelmi forgalmazása, melynek beadásához elég lesz egy tapaszt felragasztani az ember karjára.

Az ausztrál Vaxxas nevű cégnek nemrég sikerült elkészítenie egy olyan tapaszt, amellyel tű nélkül adható be a védőoltás. Az eredmény mögött egy évtizednyi kutatómunka áll - írja a hvg.hu.

Az ausztrál Queenslandi Egyetem kutatói még 2011-ben kezdtek el foglalkozni azzal, hogy a védőoltásokat a jövőben szúrás nélkül is be lehessen adni.

Az apró szerkezetek végére az oltóanyag száraz változatát viszik fel. Ha a beteg felragasztja a tapaszt, akkor sérülés- és fájdalommentesen juttatja be a vakcinát a szervezetébe, amivel a közvetlenül a bőr alatt lévő immunsejtek találkoznak először.

A Vaxxas vezérigazgatója, David Hoey szerint az üzem várhatóan három-öt éven belül gyártja és forgalmazza az első, kereskedelemben kapható tűmentes vakcinatapaszokat.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×