eur:
413.96
usd:
396.56
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Hallgatók várakoznak a kiköltözésre a Pécsi Tudományegyetem Szalay László Kollégium épülete előtt Pécsen 2020. március 16-án. A koronavírus-járvány miatt a kormány intézménylátogatási tilalmat rendeltek el a magyarországi egyetemeken, csak távoktatásban folytatható az oktatás.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Pécs saját "koponyái" készítik elő az intézmények zöld átállását

A szükséges szellemi kapacitás a város egyetemén rendelkezésre áll.

Több mint négyszázmillió forintos fejlesztési forrás segítségével tizenhét épületének energetikai felújítását készíti elő a Pécsi Tudományegyetem (PTE) - tájékoztatta az intézmény hétfőn az MTI-t.

A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 421 millió forintos forrását kiviteli tervek elkészítésére és a kivitelezési közbeszerzési eljárások lefolytatására fordíthatja az intézmény - közölték.

Az oktatási és betegellátási célokat szolgáló pécsi és szekszárdi épületek - így például klinikai egységek, gimnáziumok - csaknem mindegyike jobb energetikai besorolási osztályba kerülhet a fejlesztéseknek köszönhetően, "kilenc ház esetében pedig BB-s energetikai besorolás, vagyis közel nulla energiaigény elérése valósulhat meg". A PTE számára a projekt közép- és hosszú távon is jelentős megtakarítást eredményezhet, hiszen nyílászárókat cserélnének, napelemeket telepítenének, világítástechnikai, fűtési és a légtechnikai korszerűsítést hajtanának végre - írták.

A PTE "az utóbbi években egyre nagyobb figyelmet fordít az energiatudatosságra, ennek köszönhetően pedig a Green Metric által végzett Zöld Egyetemi Világrangsorolásban 2021-ben az előkelő 42. helyen végzett a PTE, a kezdeményezésben résztvevő 11 magyarországi egyetem közül pedig a legjobb pozícióban zárt" - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×