eur:
411.28
usd:
395.86
bux:
79220.42
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Martin Slavoljubovski Pixabay

Egy újabb megdöbbentő koronavírus-tünet: hajhullás

A hosszú távon fennálló tünetek közt még a szédülés, a légszomj és az ízületi fájdalmak is képviseltetik magukat.

Egy vuhani kutatás igyekezett felgöngyölíteni, milyen tünetek maradhatnak meg hosszan azoknál, akik átvészelik a koronavírus-fertőzést: 1655 kórházba került beteg közül mintegy 359-nél találtak valamiféle tünetet fél évvel azt követően, hogy felgyógyultak a betegségből, írja a Sky News.

A Lancetben megjelent tanulmány az elsődlegesen előforduló jelenségek közé az érintettek negyedénél jelentkező és leginkább nőket érintő

hajhullást, a légszomjat, a szédülést és az ízületi fájdalmakat

sorolta. A kutatásba olyan vuhaniak kerültek be, akik tavaly január 7. és május 29. között térhettek haza koronavírussal kapcsolatos kórházi kezelésüket követően. Az érintetteket fél év elteltével keresték fel ismét, amikor kikérdezték őket az azóta tapasztalt, egészségüket érintő tünetekről, majd vizsgálatokat, köztük vértesztet is végeztek rajtuk.

A különböző tünetek a következő gyakorisággal jelentek meg az érintetteknél:

  • fáradékonyság vagy izomgyengeség 63%
  • alvászavar 26%
  • depresszió vagy szorongás 23%
  • hajhullás 22%

Azt is megállapították, hogy az egykori betegek háromnegyede legalább egyféle tünet meglétéről számolt be fél évvel felgyógyulását követően. Azok közt, akiknek igen súlyos volt a betegségük, nagyobb arányban fordult elő depresszió és izomgyengeség is. Körükben gyakrabban jelentkeztek tüdőproblémák is.

Három hónapos utánkövető vizsgálattal azt is megállapították, hogy a fizikai teljesítőképesség csökkenése, a fáradékonyság, az aktivitást követő légszomj és a hajhullás is

gyakrabban érinti a nőket, mint a férfiakat.

Azt is hozzátették, hogy a súlyos betegséget elszenvedő nők körben a mentális problémák gyakrabban előfordultak, mint a férfiaknál, illetve hogy több, a kutatásban részt vevő személynél alakult ki diabétesz vagy vénás tromboembóliás betegség, ami vérrögök képződésének eredménye lehet.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×