eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
Nyitókép: Pixabay

Közös vakcinatesztelésbe kezdett két nagy gyógyszergyár

Ha minden jól megy, akkor a jövő év első felében nyújthatja be az engedélykérelmet a Sanofi és a GlaxoSmithKline.

Protein alapú koronavírus-vakcinát kezdett el tesztelni a francia gyógyszergyártó, a Sanofi brit versenytársával, a GlaxoSmithKline-nal karöltve – írja a Portfolio.

A két gyógyszergyártó az első és második fázisú teszteket kezdte meg az adjuvánsokkal felerősített vakcinával. A készítmény ugyanazt a rekombináns protein alapú technológiát használja, mint amit a Sanofi a szezonális influenza elleni védőoltásában alkalmaz, ezt erősítik fel ki a GSK jól bevált adjuváns-technológiájával.

A két vállalat szerint a tesztek első eredményei december elejére várhatók és ha biztatók, december végén megkezdődhetnek a hármas fázisú tesztek. Ha minden jól megy, 2021 elején nyújtják be a kérvényt az engedélyezésre a hatóságoknak.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×