eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az olasz Simone Consonni ünnepel, miután csapata megnyerte a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi pályakerékpárosok üldözéses csapatversenyének döntőjét az Izu Velodrómban 2021. augusztus 4-én.
Nyitókép: MTI/AP/Thibault Camus

Aligha történt vérpezsdítőbb és torokszorítóbb ma Tokióba, pedig nem is csak a pályát kell figyelni

Az olasz kommentátorok üvöltöttek, ugráltak, sírtak.

Az olasz négyes világcsúccsal nyerte az aranyérmet a férfi csapat üldözőversenyben, amely az egyetlen éremosztás volt szerdán a tokiói olimpia pályakerékpáros versenyeiben.

A finálé mindkét résztvevője emlékezetes körülmények között harcolta ki részvételét az aranycsatában. A kedden rendezett első fordulóban az olaszok több mint két másodperccel tekertek a dánoknak tavaly világbajnoki címet jelentő 3:44.672 perces időn belül, 3:42.307 perccel állított fel új világcsúcsot Simone Consonni, Francesco Lamon, Jonathan Milan és az országúton időfutam-világbajnok Filippo Ganna. A világbajnok dánok és a címvédő britek párharcában egy körrel a négy kilométeres táv vége előtt a dánok utolérték a két társáról leszakadó britet, akit az élen haladó dán bringás hátulról elütött, és mindketten kizuhantak a pályáról. A futamot nem tudták befejezni, ám később a zsűri hivatalosan is megítélte az utolérést és továbbjuttatta a skandinávokat.

Így az aranyért a vb-címvédő dánok és a friss világcsúcstartó olaszok vívtak emlékezetes csatát: a sokáig gyorsabb olasz kvartett nyolcszáz méterrel a táv vége előtt egymásodperces hátrányba került, azonban – akárcsak egy körrel korábban – hatalmasat hajrázva diadalmaskodott. Dánia is az egy napja felállított világcsúcsnál jobb időt tekert, ám így is elmaradt a 64,856 km/órás átlagsebességgel 3:42.032 perces rekordot tekerő olaszoktól.

Hogy élték meg az elképesztő izgalmakat a stúdióban? Így:

A harmadik helyért az ausztrálok és az új-zélandiak csatáztak, a két és fél kilométerig kiélezett versengés akkor dőlt el, amikor az egyik új-zélandi bukott, talpon maradt társait pedig gyorsan utolérték az ausztrálok.

Férfi csapat üldözőverseny

1. Olaszország (Simone Consonni, Filippo Ganna, Francesco Lamon, Jonathan Milan)

2. Dánia (Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Rodenberg Madsen, Rasmus Pedersen)

3. Ausztrália (Kelland O'Brien, Sam Welsford, Leigh Howard, Lucas Plapp, csere: Alexander Porter)

döntő

Olaszország 3:42.032 perc - világcsúcs

Dánia 3:42.198

a harmadik helyért

Ausztrália - utoléréssel

Új-Zéland

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×