eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Szilágyi Áron (j) ünnepel, miután győzött a georgiai Sandro Bazadze ellen a férfi kardozók egyéni versenyének elődöntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. július 24-én.
Nyitókép: Illyés Tibor

Boczkó Gábor szerint a tokiói vívóteljesítmény megfelel a hagyományoknak

A magyar vívók utolsó tokiói szereplése után Boczkó Gábor, az Udvarhelyi Gábor szövetségi kapitányt helyettesítő sportigazgató úgy vélte, a válogatott teljesítménye megfelelt a magyar vívás hagyományainak.

„Két-három éremben, köztük egy aranyban gondolkodtam. Amit elértünk, abszolút megfelel a magyar vívás tradícióinak, úgyhogy ebből a szempontból mondhatjuk azt, hogy elégedettek vagyunk" - értékelt az MTI-nek a szakember.

A vívók egy-egy arany- (Szilágyi Áron), ezüst- (Siklósi Gergely) és bronzérmet (férfi kardcsapat) nyertek, illetve egy-egy negyedik (Márton Anna), hetedik (női tőrválogatott) és nyolcadik (női kardválogatott) helyet szereztek még. Egyéniben – női tőr kivételével – minden számban szerepelt magyar az elődöntőben.

„Voltak szerencsés momentumaink, voltak szerencsétlenek, de összeségében nézve úgy gondolom, hogy büszkék lehetünk a teljesítményünkre - folytatta Boczkó Gábor. - Mindig a helyzettől függ, hogy az adott eredmény minek minősül, örömnek vagy esetleg egy keserű ízű vereségnek. A csalódásokból és a vereségekből tanulni kell a versenyzőknek, edzőknek és nekem is, ezek sok mindenre rávilágítottak. Tudjuk, hogy min kell változtatnunk, hogy a hibákat kiküszöböljük, de összességében jó eredménnyel zártunk, így páran büszkék lehetnek a teljesítményükre."

A korábban párbajtőrvívóként világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes csapatvezető a negatívumok között egy-két versenyző egyéni eredményét említette.

„Nem akarok neveket mondani, mindenki tudja, hogy kikről van szó. Talán ma a női kardcsapattól is többet vártunk, de abban a pillanatban, hogy Panka (Márton Anna) megsérült egyéniben, elvesztették a vezérüket, és az első olimpiájukon szereplő fiatalok nem tudták a hátukra venni a csapatot. A nyolcadik helynél többet lehetett tőlük várni, de ez most így alakult” – fogalmazott.

Boczkó Gábor folyamatosan tartotta a kapcsolatot az egészségi okok miatt itthon maradó szövetségi kapitánnyal, de mint mondta, a szakvezetőnek szinte semmibe nem kellett beleszólnia és ő is azon a véleményen van, hogy voltak pozitívumok és negatívumok is ezen az olimpián.

„A vezetőedzőink jól dolgoztak, nekem is sikerült mindent úgy szerveznem, hogy a felkészülés, az edzések, a versenyek rendben menjenek, így sokat nem kellett kommunikálnunk” – fogalmazott.

„Azt tudjuk jól, hogy a koronavírus miatt ez speciális verseny volt. Tesztelések, applikációk, maszkos rendszer, távolságtartás, fertőtlenítés, ezekbe kellett újra belerázódniuk a versenyzőknek, pedig talán már egy kicsit el is felejtették. Furcsa egy olimpián ilyen dolgokkal foglalkozni, reméljük, hogy lassan el is felejthetjük ezeket. A másik, amit nehéz volt megszokni, hogy üres lelátók előtt kellett vívni, ez nagyon szomorú látvány volt” – tette hozzá.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Bár a zajszennyezés a levegő- vagy vízszennyezéshez képest kevesebb figyelmet kap, azonban világszerte egyre nagyobb problémát jelent. Hosszú távon komoly egészségügyi problémákat okozhat a stressztől, alvászavartól kezdve a szív- és érrendszeri betegségekig. A zajszennyezés fő forrásának a közúti közlekedés számít. Az EU-ban a lakosság több mint 20%-a él olyan területeken, ahol a közlekedési zajszint már káros az egészségre, míg Magyarországon mintegy 1,5 millió ember van kitéve a közúti zajterhelésnek. A zajszennyezés egyéb formáit is beszámítva viszont itthon akár 2 millió ember is érintett lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×