eur:
393.59
usd:
364.37
bux:
71914.7
2024. július 4. csütörtök Ulrik
A győztes Kapás Boglárka a 200 méter pillangóúszás döntője után az úszók országos bajnokságán a budapesti Duna Arénában 2021. március 24-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Különösen kevés versenyző áll rajtkőre a magyar úszók egyik kedvenc versenyszámában Tokióban

A 17 fős mezőnyre egy amerikai szaklap lett figyelmes. Kapás Boglárka és Hosszú Katinka is dörzsölheti a tenyerét.

A SwimSwam úszószakportál felfedezése szerint női 200 m pillangón (Hosszú Katinka és Kapás Boglárka versenyszámában) nagyon kevesen, mindössze 17-en lesznek ott a rajtkövön Tokióban.

Persze mielőtt még bárki magyaros dobogót vizionálna a számban, nem árt ismernie a szaklap figyelmeztetését: egy kínai és két amerikai úszónő is jobb idővel van nevezve, mint a magyarok, a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú (5.) és a szám regnáló világbajnoka, Kapás (4.).

A portál megjegyzi, hogy Hosszú Katinka ettől a számtól lépett vissza Rióban, így még az is lehet, hogy csak 16 sportoló vállalja a megmérettetést.

Az egyelőre nem egyértelmű, hogy ha visszalépés van, kimarad-e az előfutam a számban, és egyből a középdöntővel kezdenek.

Érdekesség még, hogy a női 400 méteres vegyesúszás mezőnye (olimpiai bajnok: Hosszú Katinka) is csak 19 fős, igaz, itt eleve nincs középdöntő. Hosszú Katinka rövidebbik vegyestávján 27 rivális lesz, Milák Kristófnak 200 pillangón 37.

Mindeközben 50 női gyorson 82 nevezés van, férfi 100 gyorson 73, férfi 50 gyorson 72.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

A magyar naperőmű-kapacitás – az atomenergetikai és fosszilis kapacitásokkal együtt – a napos déli órákban már exportra is termel, azonban a környező országok megújuló termelésben várható felzárkózásával a hazai gyárberuházások köthetik le a növekvő magyar termelést. A Széchenyi Alapok és az Electron Holding Zrt. 50-50 százalékos társtulajdonosként fektet be négy, összesen 15 MW kapacitású naperőműpark fejlesztésébe, amelynek megtérülését a cég integrált, egész értékláncot lefedő működésétől várja. A kivitelező cég elnök-vezérigazgatója, Szücs Ádám szerint nagy átalakulás előtt áll a piac, ahol egyre kevésbé lesz életképes az az üzleti modell, amiben a fejlesztő önállóan működő napelemparkot épít, üzemeltet és nem egy áll partnerségbe olyan szereplőkkel, akik azt rendszerbe integrálva tudják üzemeltetni, miközben az energiatárolók piaca az aranyláz időszakát idézi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×