Kizárták az amerikai 4x100-as váltót
Az amerikai Rai Benjamin győzött férfi 400 méteres gátfutásban, a nőknél duplázott a kenyai Beatrice Chebet a 10 ezer méter megnyerésével. Az atlétikai versenyek közül az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt finálé a férfiak 400 méteres gátfutása volt a Stade de France-ban, a számot Tokióban 45.94 másodperces világcsúccsal nyerte meg Karsten Warholm. A norvég sztár legnagyobb ellenfele az olimpiai ezüstérmes Rai Benjamin - aki 46.17-tel második helyen áll az örökranglistán - és a 2022-es világbajnok brazil Alison dos Santos volt. Ezúttal helycsere történt az első két helyen az előző játékokhoz képest, Benjamin fordult elsőként a célegyenesbe, az utolsó két gáttól pedig fokozatosan ellépett Warholmtól, aki nem bírta a hajrát. Benjamin 46.46-tal ért célba, harmadiknak ismét Dos Santos jött be. A nőknél a papírformának megfelelően az Egyesült Államok nyerte a 4x100-as stafétát, a férfiaknál viszont a hirtelen eleredő esőben az amerikaiak még dobogóra sem kerültek, miután már az első váltást elrontották, így kizárták a csapatot túlváltás miatt. A hajrában öt válogatottnak, köztük a címvédő olasznak is volt esélye az első helyre, de a számot végül Kanada nyerte, amelyet a Tokióban 200-on olimpiai bajnok Andre De Grasse hozott be győztesnek a nyolcas pályán. A kanadaiak az 1996-os játékok után második aranyukat szerezték a 4x100-as váltóban. A női 400 méteren a világbajnok dominikai Marileidy Paulino esélyeshez méltóan biztosan, 48.17 másodperces olimpiai csúccsal diadalmaskodott. A döntő erősségét mutatja, hogy mindenki 50 másodpercen belül futott, amire még nem volt példa. A női 10 ezer méter a keddi 5000 visszavágójának is volt tekinthető, amelyet Beatrice Chebet nyert meg. A kenyai atléta ezúttal sem talált legyőzőre, ezzel a harmadik női futó lett, aki duplázni tudott ebben a két számban olimpián, akárcsak a most harmadik holland Sifan Hassan, akinek Tokióban sikerült ez a bravúr.
Ami Juasza a breaktánc első olimpiai bajnoka
A japán Ami Juasza nyerte a sportág első aranyérmét az ötkarikás műsorban most bemutatkozó breaktánc női versenyében. A kétszeres világbajnok japán versenyző magabiztos 3-0-s győzelmet aratott a litvánok mindössze 17 éves világbajnoki címvédőjével és Európa Játékok-bronzérmesével szemben a döntőben. Az Ázsia Játékok-győztes, vb-ezüstérmes kínai Liu Csing-ji nyerte a bronzérmet.
A nőknél is holland arany
Hollandia 1-1 után szétlövésben 3-1-re legyőzte Kínát, így megvédte címét a női gyeplabdázók döntőjében. A kínaiak másodszor játszottak ötkarikás döntőt, 2008 után ismét a második helyen végeztek. A világbajnokságon is címvédő hollandoknak ez volt a hetedik fináléjuk és az ötödik aranyuk. Harmadik az argentin csapat. A férfi gyeplabdások tornáját ugyancsak a hollandok nyerték
Két japán és egy bolgár aranyérem birkózásban
A szabadfogású és a női 57 kilogrammban is japán, míg a szabadfogású 86 kilósok között bolgár győzelem született. Az 57 kilósok éremmérkőzései nyitották az esti programot, melyben a japán Higucsi Rej a három éve Tokióban szerzett ezüstérmét pénteken aranyra váltotta egy nagyon szoros mérkőzésen az amerikai Spencer Richard Lee ellen. A szabadfogású 86 kilósok között a 2016-os, riói ötkarikás játékok 74 kilós olimpiai bajnoka, a háromszoros világ- és kétszeres Ázsia-bajnok iráni közönségkedvenc, Hasszan Jazdani Csarati kikapott a jelenleg bolgár, korábban orosz színekben Eb-ezüstérmes Magomed Eldarovitch Ramazanovtól. Az ötödik versenynapot a női 57 kilósók éremcsatái zárták, melyben az amerikai Helen Maroulis 24 másodperces villámgyőzelmet aratott, ezzel a riói olimpia 53 kilós bajnoka megszerezte második ötkarikás olimpiai bronzérmét. A döntőben megismétlődött a tavalyi, belgrádi vb döntője, amely ismét japán sikert hozott Szakuraj Cugumi révén.
Márton Viviana olimpiai bajnok
A 18 éves tekvondós remek versenyzéssel győzte le szerb ellenfelét a párizsi döntőben.
Lavreysen címvédése a pályakerékpáros sprintereknél, olasz arany női madisonban
A címét megvédő Harrie Lavreysené lett a férfi pályakerékpáros sprinterek aranyérme. A női madisonban az olasz páros diadalmaskodott. A férfi sprinterek fináléjában az előzetesen legesélyesebbnek tartott két klasszis harcolt meg az aranyért, akik a selejtezőben mindketten világcsúcsot döntöttek: a legutóbbi öt világbajnokságon aranyérmes holland Harrie Lavreysen és a francia fővárosban csapatban bronzérmes ausztrál Matthew Richardson csatázott. A számot fél évtizede uraló címvédő a finálé mindkét futamát meg tudta nyerni, így a tokiói játékok után Párizsból is két arannyal, az egyéni és csapatsprintben elért elsőséggel térhet haza. A három éve ezüstérmes honfitársa, Jeffrey Hoogland ezúttal a fináléba nem jutott be, így a bronzért csatázott a Tokióban harmadik brit Jack Carlinnal, sikertelenül. A 120 körös - 30 kilométer hosszú - páros pontversenyben, a madisonban a táv második felében előbb a hollandok, majd az olaszok harcoltak ki körelőnyt. Utóbbiak ráadásul a hajráknál is szorgosan gyűjtögették a pontokat, ezzel érdemelte ki az elsőséget Chiara Consonni és Vittoria Guazzini. A Lisa van Belle, Maike van der Duin holland duó számára a bronzérmet hozta el a körelőny, míg a britek a második helyet szerezték meg, ám ezt némileg csalódottan vették tudomásul, mivel Neah Evans és Elinor Barker vb-címvédőként lett ezüstérmes azt követően, hogy három éve Tokióban még egy másik brit kettős diadalmaskodott..
Spanyol aranyérem a férfi labdarúgótornán
A spanyol válogatott szerezte meg az aranyérmet a férfi labdarúgótornán, mivel a döntőben hosszabbítás után 5-3-ra legyőzte a házigazda francia csapatot. A meccs elején ugyan a hazaiak szereztek vezetést, de bő negyedóra alatt 3-1-re fordítottak a spanyolok. A franciák a hajrában két gólt szerezve - a másodikat már a rendes játékidő hosszabbításában - egyenlítettek. Az esélyesnek tartott spanyolok majdnem mégis megszerezték rendes játékidőben az aranyat, de a keresztléc kisegítette a franciákat. A ráadásban már érvényesült a papírforma, mert a csereként beállt Sergio Camello két góljával 5-3-ra diadalmaskodott a három évvel ezelőtt ezüstérmes spanyol együttes, amelyben két játékos, a fináléban két gólt szerző Fermin López és a góllal és gólpasszal záró Alejandro Baena Rodríguez a nyári Európa-bajnokságon is aranyérmes lett.
Nyilatkozatok a vesztes pólóelődöntő után: "arra vártunk, hogy elbizonytalanodnak, elfáradnak"
Nem sikerült az olimpiai döntőbe jutás a magyar férfi vízilabda-válogatottnak a párizsi olimpián. A Horvátország elleni összecsapást követően a vesztes csata magyar főszereplői azért értékelték a történteket, elmondták, miért nem sikerült győzni. Varga Zsolt szövetségi kapitánynak fáj, hogy elúszott egy ekkora lehetőség, pedig "működött a stratégia".
Krizsán Xénia holtversenyben hetedik a hétpróbában
Nemes Rita 963 pontot elérve egyéni csúcsot futott a hétpróba utolsó számában, 800 méteren. Krizsán Xénia is egyéni legjobbját érte el, az erősebb futamban harmadik lett, 1020 pontot kapott érte. Összesítésben 6386 pontot ért el, ezzel, hármas holtversenyben a kolumbiai Martha Araujóval és a holland Emma OOsterwegellel a hetedik helyen zárt. Teljesítménye idei legjobbja. Nemes Rita a 18. heléyen fejezte be a versenyt. Az olimpiai bajnok a belga Nafissatou Thiam 6880 ponttal, második a brit Katarina Johnson-Thompson (6844), harmadik az ugyancsak belga Noor Vidts (6707).
Egygólos vereség a horvátok elleni pólóelődöntőben
A magyar vízilabda-válogatott 9-8-ra kikapott a horvátoktól az olimpiai elődöntőben. Vasárnap a bronzéremért játszhat az amerikaiakkal.
A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordult a kizárt indiai birkózó
A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul Vinesh Phogat, a női 50 kilogrammos súlycsoportban döntőbe jutott indiai birkózó, akit kizártak a párizsi olimpián, mivel nem tudta hozni a súlyát a finálé előtt. Wöller Ákos tanítványa remek birkózással menetelt a fináléba, ám az elődöntőt követően meggyűlt a baja a fogyasztással. Phogat levágatta a haját, kisebb mezbe préselte magát, egész éjszaka az edzőteremben és a szaunában próbálta rendezni a súlyát, viszont a viadal második napján tíz dekával így is átesett a súlyhatáron, ezért kizárták a versenyből. A kétszeres világbajnoki bronzérmes, Ázsia Játékok-győztes versenyző szerint jogtalanul zárták ki, szerdán azért nyújtott be fellebbezést a szervezethez, hogy új mérlegelésen vehessen részt, mivel mindenképpen szeretett volna szőnyegre lépni a szerdai döntőben, ám az idő túl rövid volt a meghallgatás megszervezéséhez, így a döntőt nélküle bonyolították le. A nemzetközi szövetség (UWW) szabályainak értelmében Phogatot az utolsó helyre rangsorolták, legyőzöttei pedig egyet előreléptek. A súlycsoportot végül az amerikai Sarah Hildebrandt nyerte. Phogat megosztott ezüstérmet követel a kubai Yusneylis Guzmannal, akit az elődöntőben legyőzött, mivel a viadal első napján minden szabálynak megfelelt, ezért azt szeretné, vegyék figyelembe a második mérésig nyújtott teljesítményét. A CAS bejelentette, hogy még a párizsi játékok vége előtt döntés születhet.
A birkózó Ligeti Dániel kiesett
Legyőzője nem jutott döntőbe, így a szabadfogású birkózók 125 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Ligeti Dániel kiesett. A londoni és riói után harmadik olimpiáján résztvevő szombathelyi nehézsúlyú előbb technikai tussal legyőzte az Afrika-bajnoki ezüstérmes nigériai Ashton Adeyemi Mutuwát, a negyeddöntőben azonban 8-0-ra kikapott a riói aranyérmes, tízszeres Európa- és háromszoros világbajnok Taha Akgültől, így már csak a vigaszági folytatásban bízhatott. Ehhez arra lett volna szüksége, hogy az esti elődöntőben a török klasszis legyőzze az irániak vb-címvédőjét, Amir Hosszein Zarét, ám - ahogy a tavalyi vb-n, úgy ezúttal is - utóbbi nyerte a két kiváló szabadfogású csatáját, ami Ligeti versenyének végét jelentette.
Az olasz pólósok cirkuszoltak, tüntettek – aztán kikaptak
Ritkán látható jelentek zajlottak le a Paris La Défense Arénában, ahol az olasz és a spanyol vízilabda-válogatott találkozott egymással az 5-8. helyért zajló rájátszás első mérkőzésén.
Koch Máté és Andrásfi Tibor az Arénában: így vívták ki az olimpiai aranyérmet
Az olimpiai aranyéremmel a nyakban a párizsi éjszakában megevett szendvicsről, a klíma nélküli edzőtáborok előnyeiről, az olimpiai falu élményeiről és a rocksztároknak kijáró ünneplésről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Koch Máté és Andrásfi Tibor, az olimpiai bajnok magyar párbajtőrcsapat két tagja.
Kobe Bryant lendítette át a magyar kajakpárost
A négyessel a csalódást jelentő hetedik hely után párosban ezüstérmet szerzett Tótka Sándor és Nádas Bence a párizsi olimpián. Elismerték, megterhelő volt rendezni a sorokat 24 óra alatt, de már érezték, hogy a mai az ő napjuk lesz.
Szép Balázs is továbbjutott az elődöntőből
A férfi öttusázók versenyében, a B csoportban, Szép Balázs a hetedik helyen végzett, s ezzel bejutott a szombati döntőbe. A mezőny tagja lesz Bőhm Csaba is.
Német aranyérem a ritmikus gimnasztika egyéni versenyében
A német Darja Varfolomeev nyerte az aranyérmet a ritmikus gimnasztika egyéni összetett versenyében a párizsi olimpián. Az orosz születésű, Németországba öt évvel ezelőtt költözött Varfolomeev világbajnoki címvédő egyéni összetettben, a májusi, budapesti Európa-bajnokságon azonban csupán bronzérmes lett. A pénteki fináléban a tavalyi Európa-bajnok bolgár Borjana Kalejn lett a második, a két évvel ezelőtt világbajnok olasz Sofia Raffaeli pedig a harmadik. Az Eb-címvédő bolgár Sztilijana Nyikolova meglepetésre nem jutott döntőbe, ahogyan Pigniczki Fanni sem.
Mint a régi időkben: a bolgár világrekorderé a súlyemelő arany 89 kilóban
A férfi súlyemelők 89 kilós kategóriáját a bolgár Karlosz Naszar nyerte összetett világcsúccsal. A 20 éves Naszar, aki bolgár anya és libanoni apa gyermekeként éppen Párizsban született, szakításban még ugyanúgy 180 kilót teljesített, mint a fogásnemi világrekordot 182 kilogrammal tartó kolumbiai Yeison Lopez. Lökésben azonban jócskán rávert vetélytársára, s végül 404 kilós összetett világcsúccsal nyert a 390 kilóig jutott dél-amerikai rivális előtt. Naszar a második fogásnemben saját korábbi rekordját javította tovább egy kilóval 224 kilóra. Yelson Lopez lett a második, a bronzérmet az olasz Antonino Pizzolato, a 2021-es tokiói olimpia 81 kilós súlycsoportjának harmadik helyezettje érdemelte ki 384 kilóval.
Nagy Bernadett indiaival, Muszukajev kirgizzel birkózik az első körben
A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes Nagy a tavalyi U23-as világbajnok Reetika Reetika ellen lép szőnyegre, és ha sikerül legyőznie a 21 éves ázsiai riválisát, akkor a legjobb nyolc között várhatóan a világbajnoki ezüst- és bronzérmes kirgiz Ajperi Medet Kizi jelentheti a következő akadályt. A kiemeltek közül a felső ágra került még a román Eb-harmadik Catalina Axente és a Pánamerikai Játékok-győztes kubai Milaimys Marin is, a pénteki sorsoláson pedig kiderült, hogy kínai, amerikai és bolgár birkózó került még az ágára. A harmadik helyen kiemelt, világbajnoki címvédő Muszukajev az egy kategóriával feljebb, 70 kilóban vb-ezüstérmes Ernazar Akmatalijevvel csap össze a legjobb 16 között, majd a negyeddöntőben találkozhat az olimpiai ezüst- és bronzérmes, háromszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok azeri Haji Aliyevvel, akit a budapesti rangsorversenyen pontozással múlt felül. A kiemeltek közül a 2022-ben világbajnok iráni Rahman Amuzad, és az idei albán kontinensbajnok, Islam Dudaev is az alsó ágra került, emellett mexikói, szamoai és amerikai birkózók szerepelnek az ágon.
Szexuális zaklatás miatt a francia rendőrség őrizetbe vett egy egyiptomi birkózót
A hatóságok nem hozták nyilvánosságra az olimpikon nevét, azonban az egyiptomi küldöttség közölte, hogy a Tokióban bronzérmes, ötszörös Afrika-bajnok Mohamed Ibrahim el-Szajedet állították elő péntek hajnalban egy kávézó előtt, mert a vád szerint megfogta egy nő fenekét. Egyiptom olimpiai bizottsága bejelentette, hogy vizsgálatot indít a 26 éves versenyző ellen, aki szerdán egy vereséggel zárt a kötöttfogású 67 kilogrammosoknál Párizsban, és pénteken hazautazott volna.
A címvédő kínaiak nyerték a férfi asztaliteniszezők csapatversenyét
Az első meccsen a Ma Long, Vang Csu-kin páros 3-2-vel bizonyult jobbnak az Anton Källberg, Kristian Karlsson duónál, majd a következő ütközetben Fan Csen-tung ugyancsak döntő szettben verte Truls Möregardot. Következett a Vang-Karlsson összecsapás, és úgy tűnt, ez sima lesz. Az ázsiai játékos 2-0-ra ellépett, ám riválisa újított, és két 12-10-es szettel egyenlített. Az ötödik játszmában aztán tükörsimán, 11-2-re nyert Vang, ezzel Kína begyűjtötte az újabb aranyat.
Faragó Tamás a pólóelődöntő előtt: "a nehezén már túl vagyunk"
A Nemzet Sportolója szerint a négy közé jutással már lekerült a teher a magyar férfi vízilabda-válogatottról, a center elleni védekezés és további jó teljesítmények lehetnek a kulcsai a döntőbe jutásnak.
Kemény Dénes a pólóelődöntő előtt: itt már nem lehet feltalálni a spanyolviaszt
Ha a horvátok vezetést szereznek, nem mehetnek el több góllal, ha meg mi megyünk több góllal, "nem jöhetnek vissza", viszont nagy titkok ezen a szinten már nincsenek – fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok szövetségi kapitány az InfoRádióban a Horvátország elleni elődöntőt megelőzően.
A NOB elnöke szerint jövőre döntenek az ökölvívás programban maradásáról
Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke szerint jövőre döntenek arról, hogy az ökölvívás programban marad-e 2028-as, Los Angeles-i játékokon. A német sportdiplomata pénteken egy párizsi sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a lehető leghamarabb szeretnének dönteni a jövő év folyamán, de nem várhatnak tovább, mint 2025 év vége. A NOB és a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (IBA) kapcsolata viharos. Az ötkarikás testület az IBA-t 2019-ben megfosztotta olimpiai jogaitól, például a szövetség nem szervezhette és nem rendezhette meg a 2021-es, tokiói, illetve a most zajló párizsi játékok boksztornáját, mert az IBA vezetősége az orosz elnökkel, Umar Kremljovval az élen nem teljesítette a NOB előírásait. A NOB kijelentette, négy év múlva semmiképpen sem akarja megrendezni a boksztornát, ahogy azt a japán és a francia fővárosban tette. A párizsi olimpián az ökölvívást két olyan versenyző, az algériai Iman Helif és a tajvani Lin Jü-tin szereplése árnyékolta be, akik szervezetében magas a tesztoszteronszint és a férfiakra jellemző XY kromoszómáik vannak, mégis a női mezőnyben indulhattak. Előbbi Hámori Lucát búcsúztatta a női 66 kilogrammos súlycsoport szombati negyeddöntőjében. Az IBA a két férfias kinézetű bokszolót nem engedte indulni az általa szervezett világbajnokságon.
Szép Balázs 293 pontot lovagolt
A férfi öttusázók versenyében, a B csoportban, Szép Balázs egy verőhibával 293 pontot lovagolt a maximális 300-ból, jól teljesített.
Szerb ellenfél vár Márton Vivianára
A szerb Alekszandra Perisics nagy fölénnyel, 2-0-ra (11-4, 9-1) legyőzte a női tekvondó 67 kg-os kategóriájában kínai ellenfelét, Szung Csiét, így ő lesz este Márton Viviana ellenfele. A 22 éves, belgrádi születésű sportolónő 178 centi magas, eddigi legjobb eredménye egy 2022-es világbajnoki ezüstérem volt.
Női három méteren is kínai versenyző nyert műugrásban
A kínai Csen Ji-ven diadalmaskodott a nők 3 méteres műugróversenyében. A szinkronműugrásban aranyérmes kínai kettős tagjai közül az egyéniben vb-ezüstérmes Csen szerepelt jobban, öt ugrása közül négy a legjobb volt az adott körben, így magabiztos előnnyel győzött. Párostársa, az egyéniben aktuális világbajnok Csang Ja-ni első ugrása nem sikerült remekül, és bár a folytatásban nyújtott teljesítményével fel tudott zárkózni a dobogóra, az ezüstérmet a Rio de Janeiróban szinkronműugrásban harmadik ausztrál Maddison Keeney megkaparintotta előle. A nyolc műugrószámból ez volt a hetedik a francia fővárosban, valamennyi kínai sikerrel zárult.
Márton Viviana beverekedte magát a döntőbe, az aranyért tekvondózik este
Márton Viviana, szenzációs teljesítménnyel, olimpiai döntőbe jutott a tekvondó női 67 kg-os kategóriájában
Csipes Tamara: kibírom így is, hiába vagyok nagyi
Két érmet szereztek a magyarok a női kajak párosok 500 méteres olimpiai döntőjében. A verseny után kiderült, hogy mivel nyugtatta meg társa a pesszimista Csipes Tamarát, és az is, hogyan élte meg a Fojt-Pupp kettős, hogy percekig nem tudták, hányadik helyen zártak.
A szerb férfi vízilabda-válogatott bejutott a döntőbe
A csoportszakaszban három súlyos vereséget is szenvedett, az előző két olimpián győztes szerb válogatott 10-6-ra megnyerte az Egyesült Államok elleni elődöntőt. A magyar vagy a horvát csapat lesz az ellenfele a fináléban.
Az osztrák Valentin Bontus nyerte a férfi kitesurfösök viadalát
A marseille-i jachtkikötőben rendezett - és többször halasztott - döntőben Bontus mindhárom futamot megnyerte. Második helyen a szlovén Toni Vodisek, harmadikon a szingapúri Maximilian Maeder végzett. A kitesurf most debütált az ötkarikás játékokon.
Döntőbe jutott az öttusázó Bőhm Csaba
Bőhm Csaba nehéz helyzetből indulva döntőbe jutott a párizsi olimpia öttusaversenyén.
A tekvondós Márton Viviana elődöntős
A tekvondós Márton Viviana kiélezett mérkőzésen 2-1-re nyert az amerikai Kristina Teachout ellen, ezzel bejutott az elődöntőbe a párizsi olimpia 67 kilogrammos súlycsoportjában.
Francia bronzérem a férfi asztaliteniszezők csapatversenyében
Hatalmas csatában a házigazda franciák szerezték meg a férfi asztaliteniszezők csapatversenyének bronzérmét a párizsi olimpián, miután a pénteki helyosztón 3–2-re legyőzték a japánokat.
Az első két meccset a franciák nyerték, az ázsiaiak innen egyenlítettek. Az ötödik, utolsó csatában aztán Felix Lebrun 3-1-re verte Sinozuka Hirotót.
Carrington hetedik aranyérmét szerezte
A kajak kettesek 500 méteres távján aratott sikerével már hetedik olimpiai aranyérmét szerezte az új-zélandi Lisa Carrington. A párizsi játékokon immár kétszeres bajnok versenyző ezzel megelőzte a sportági örökrangsorban az egyaránt hatszoros első Kozák Danutát és svéd Gert Fredrikssont, s már csak a nyolcszoros aranyérmes német Birgit Fischer áll előtte.
19 éves brit meglepetéssikere a férfi sportmászók összetettjében
Kisebb meglepetésre a 19 esztendős brit Toby Roberts nyerte az összetettet a férfi sportmászóknál a párizsi olimpián, pénteken. A
sportmászás három éve Tokióban debütált az ötkarikás játékok programján, akkor a három szám - gyorsasági (speed), ügyességi (boulder) és nehézségi (lead) - kombinált eredménye alapján hirdettek olimpiai bajnokot. A francia fővárosban az ügyességi és nehézségi együtt alkot egy éremosztó számot, a már lezajlott gyorsasági számot pedig külön rendezték. A nyolcas finálé nehézségét az adta, hogy míg a selejtezőben két nap eltéréssel rendezték az ügyességi és nehézségi számot, addig ezúttal egy napon belül kellett teljesíteni ezeket. A négy boulderútvonal tetejének elérése egyenként 25 pontot ért, ezek mindegyikére négy-négy perc állt a rendelkezésre, majd kevesebb mint egy óra szünet után következett a nehézségi mászás, itt köteles biztosítással hat perc és egyetlen kísérlet állt a mászók rendelkezésére a 100 pontot érő topfogás elérésére.
A három éve, Tokióban meglepetésre diadalmaskodó spanyol címvédő, Alberto Ginés López az ügyességi mászásoknál nem teljesített jól, 24,1 ponttal holtversenyben a hetedik helyen állt a sportág egyik klasszisával, az ötszörös világbajnok cseh Adam Ondrával, ezután a blokk után a japán Anraku Szorato állt az élen 69,3 ponttal.
Az már a nehézségi mászást először teljesítő, a számban vb-bronzérmes brit Hamish McArthur mászása után biztossá vált, hogy sem a spanyol, sem a cseh mászó nem lesz olimpiai bajnok, ennek ellenére mindketten nagyon szépen másztak, közel a topfogáshoz. A technikás fogások helyett inkább az erőre és az állóképességre alapozó útvonalon a Tokióban bronzérmes, világbajnoki címvédő osztrák Jakob Schubert kis híján elérte a fal tetejét, 96 pontot szerzett az ügyességiben összegyűjtött 43,6 pontja mellé, ezzel Ondrával együtt övé lett a legjobb eredmény leadben. Őt az ügyességi számban közel húsz ponttal megelőző brit Tony Roberts utasította maga mögé, miután majdnem olyan jól teljesítette a nehézségi számot, mint Schubert. Utolsóként a 17 éves Anraku állt oda a falhoz, aki tavaly világbajnoki ezüstérmet nyert a nehézségi számban: egy bravúros fordulást is végrehajtott mászás közben, az osztrák riválisát meg is tudta előzni az összesített eredményben, ám váratlanul korán leesett. Így be kellett érnie a második hellyel Roberts mögött, aki 19 esztendősen lett olimpiai bajnok, míg Schubert három év elteltével újfent harmadikként zárt.
Nádas Bence és Tótka Sándor olimpiai ezüstérmes lett
Ezüstérmes lett a Nádas Bence, Tótka Sándor férfi kajak kettes az 500 méteres távon, a párizsi olimpián. Gyözött a német Jacob Schopf, Max Lemke kettős.
Ezüstérmes Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra, holtversenyes harmadik Pupp Noémi és Fojt Sára
A Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kettős a 2, a Pupp Noémi, Fojt Sára duó pedig a 3. helyen végzett a női kajak kettesek A-döntőjében, a párizsi olimpián.
Alig maradt le a dobogóról a Kiss Ágnes, Nagy Bianka kenukettős
A negyedik helyen végzett Kiss Ágnes és Nagy Bianka a párizsi olimpia női kenu kettes 500 méteres távján.
Élje át újra Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid csodás úszását! – videó
Parádés teljesítménnyel Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid pedig bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók versenyében a párizsi olimpián.
Vereséget szenvedett Ligeti Dániel török ellenfelétől
Ligeti Dániel a szabadfogású birkózók 125 kg-os kategóriájában 8-0-s vereséget szenvedett a török olimpiai és világbajnok,Taha Akgültől. Még reménykedhet a vigaszágban, ha riválisa eljut a döntőbe.
Krizsán Xéniának jól sikerült a gerelyhajítás
Harmadikra dobta a legnagyobbat, 49,52 került a neve mellé, ennél az A-csoportban senki sem dobott nagyobbat. Másik két kísérlete 48,19, majd 45,24 m volt. Ebben a számban, a hétpróba hatodik versenyszámában 851 pontot kapott, összesen 5366-nál tart. Nemes Rita 5097 pontnál jár. Az utolsó szám előtt Krizsán Xénia a kilencedik, Nemes Rita pedig a tizenkilencedik.
Rasovszky Kristóf: a Duna jól felkészített a Szajnára, és a gumikacsa is segített
Gumikacsa, számmisztika, valamint a remek felépített taktika és a dunai felkészülés segítette aranyéremhez a magyar nyílt vízi úszót. A friss olimpiai bajnok elmondta azt is, hogy a mentális felkészültség is fontos volt, nyomás nélkül versenyezhetett Párizsban.
Ligeti Dániel könnyed győzelemmel mutatkozott be
Ligeti Dániel a 125 kg-os kategóriában a nigériai színekben induló, az Egyesült Államokban született és felnőtt Ashton Adeyemi Amin Mutuwa ellen mutatkozott be, szabadfogású birkózásban. Két perc alatt hétpontos előnybe került, aztán 2.28 alatt technikai tussal nyert, megcsinálta a tizedik pontot.
Jótékony célra ajánlja fel 15 milliós jutalmát Losonczi Dávid
A kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Losonczi Dávid csütörtök este kisebb meglepetésre kikapott dán ellenfelétől, így az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián. A meccs végén láthatóan összezuhant és előbb elment a bemelegítőterembe, jónéhány percre volt ugyanis szüksége ahhoz, hogy nyilatkozni tudjon.
Kajak-kenu: minden számban jutott magyar a délutáni A-döntőben
A délelőtti programban a magyarok közül minden számban került az A-döntőbe versenyző, a Kopasz-Varga kajak kettős és Fejes Dániel a B-döntőben indulhat majd. A női kajak kettesben két magyar lesz a legjobb nyolcban.
Megszólalt Rasovszky Kristóf edzője: ez tudatos versenyzés volt, nem kamikaze taktika
Életem legboldogabb pontja, mert két versenyzőm állhatott a dobogón – mondta az Infostart helyszíni tudósítójának Szokolai László, a nyíltvízi úszásban olimpiai aranyérmes Rasovszky Kristóf és a bronzérmes Betlehem Dávid mestere, Szokolai László a párizsi célban.
Krizsán Xénia 603, Nemes Rita 588 centit ugrott
A hétpróba ötödik számában, a távolugrásban Krizsán Xénia 603, Nemes Rita 588 centit ugrott. Krizsán az első ugrásánál belépett, a másodikra biztonsáig ugrott, 586-ot, harmadikra javított. Nemes Rita sorozata 588, 572, majd 584 volt. Ő maradt a huszadik helyen, Krizsán Xénia előrelépett a 13. helyre.
Márton Viviana győzelemmel mutatkozott be
Márton Viviana győzelemmel mutatkozott be, 2-1-re verte az elefántcsontparti Ruth Gbagbit a női 67 kg-ban. Az első menetet 6-3-ra megnyerte, utána a kétszeres világbajnok kiegyenlített, 6-0-ra nyerte a második két percet. A döntő szakaszban a magyar sportoló egy fejrúgással hárompontos előnyre tett szert, egy testrúgással szoros lett ismét a mérkőzés, 3-2. Az elefántcsontparti az utolsó másodpercig próbálkozott, de nem változott az eredmény, Márton Viviana továbbjutott. Következő ellenfele amerikai lesz.-
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok, Betlehem Dávid harmadik
Megkezdődött a férfi nyílt vízi úszók versenye. A táv tíz kilométer, ott van a mezőnyben Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid.
Ráfordult a hajrára az olimpia - percről percre
Erős napja lesz ma a magyaroknak.
Elmaradt a légitaxik bemutatkozása
Elhalasztották az elektromos légitaxik bemutatkozását Párizsban, amit eredetileg az olimpiai játékok idejére tervezett az üzemeltető, de egyelőre nem kapta meg hozzá a hatósági tanúsítványt. A német Volocopter repülőgépgyártó startup és a párizsi repülőterek üzemeltetője azt reméli, hogy még az év vége előtt megtörténhet az első repülés egy szajnai uszályon kialakított repülőtérről, a Vertiport de Paris-Austerlitzről. A két vállalat ettől függetlenül vasárnap tart repülési bemutatókat egy prototípussal, utasok nélkül, a Párizshoz közeli Saint-Cyr-l'Ecole repülőtéren, néhány száz méterre a versailles-i kastélytól, ahol a lovasversenyeket rendezik.