Rasovszky Kristóf összesen négy érmet nyert a nyílt vízi úszók idei három legfontosabb világversenyén. A szeptemberben az FTC-hez igazoló klasszis a februári, dohai vb-n 10 kilométeren első, míg a magyar váltóval harmadik lett, majd a júniusi, belgrádi Eb-n a dobogó legfelső fokára állhatott fel Szimcsák Mirával, Fábián Bettinával és Betlehem Dáviddal. Idei évét és pályafutását a párizsi olimpián koronázta meg, miután aranyérmet szerzett a 10 kilométeres távon.
Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: mellé állt a szerencse, hogy idén három világversenyen is ennyire jól tudott szerepelni, ami szerinte csak nagyon kevés sportolónak adatik meg karrierje során. Ugyanakkor úgy véli, kőkeményen megdolgozott azért, hogy két egyéni aranyérmet is nyerjen ebben az évben. Hozzátette: kétség sem férhet hozzá, hogy mások is így tettek, a második, a harmadik és a tizenkettedik helyezett is ugyanúgy megdolgozott a maga pozíciójáért. Az eredmények alapján idén neki jött ki a legjobban a lépés két alkalommal is, illetve megemlítette Betlehem Dávidot is, aki bronzérmes lett Párizsban. Mivel egy csapatban, együtt készültek, úgy érzi,
mindketten bebizonyították, hogy a szakmai stáb által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak.
Mint fogalmazott, az olimpiához hasonlóan a dohai világbajnokság is egy kicsit lutri volt számára, mert tét nélkül versenyezhetett, nem nyomta az olimpiai kvótaszerzéssel együtt járó teher a vállát. Visszaemlékezése szerint megkönnyítette a dolgát a vb-n, hogy nem kellett számolgatnia, igazából nem kellett rágörcsölnie semmire, csak a saját versenyzésére koncentrálhatott, így végül megszerezte második világbajnoki címét.
Rasovszky Kristóf szerint az olimpián minden összejött, amit előzetesen elterveztek, azok a körülmények álltak elő, amelyek kedveztek neki.
Pontosan tudta, hogy a Szajnában való úszás nehezített körülmény lesz, de erre külön készültek itthon, a Dunában, így nem érhette őket meglepetés az ötkarikás játékokon.
Megjegyezte: sok apró tényezőre kellett figyelni ahhoz, hogy sikert érjenek el, amiért nagyon keményen megdolgoztak. „Rengeteg munka volt ebben, úgyhogy sokkal inkább a munkát tartom az erényünknek és az eredményeink alapjának, mint a szerencsét” – tette hozzá az olimpiai bajnok.
Abban mégis szerencsés volt, hogy a 2024-es évben egy kivételtől eltekintve elkerülték a betegségek a versenyek előtt és alatt. Március elején betegedett le, és csak egy hetet kellett kihagynia, de ennek is meglett a negatív hatása, ugyanis nem úgy sikerült az idei első világkupa, ahogy eltervezte, ez pedig rányomta a bélyegét a teljes sorozatra. Hiányérzete még sincs, mert úgy gondolja, ebben az évben sokkal fontosabb volt a vb-n, az Eb-n és az olimpián jól teljesíteni.
A kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok elmondta: a betegségek mindig összefüggenek azzal, hogy mennyire fáradt az ember akár fizikálisan, akár mentálisan. Egy évvel ezelőtt ilyenkor már javában készült az idei versenyekre, alig pihent az ünnepi időszakban, majd jött a világbajnokság, amely két és fél hetes komoly megmérettetés volt számára, hiszen medencés számokban is indult. Sok pihenőt nem lehetett beiktatni, a vb után szinte azonnal vissza kellett állni az edzésekbe, és ez pszichésen, lelkileg sokat kivett belőle. Rasovszky Kristóf szerint inkább ennek tudható be, hogy lebetegedett, a későbbi versenyeire azonban ennek nem volt semmilyen hatása, és saját bevallása szerint egyébként sem jellemző rá, hogy sokszor lenne beteg.
Az FTC úszója nem vezet statisztikákat, így azt sem tudja, hány kilométert úszott eddig idén. „Jobb is így, mert vannak olyan számok, amiket nem is akar tudni az ember. Azt gondolom, hogy ez az adat azok között a számok között van, amit nem akarok tudni” – fogalmazott Rasovszky Kristóf.